6 : 1
(1:1, 4:1, 1:0)
MHk 32 Liptovský Mikuláš

HC Košice – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (1:1, 4:1, 1:0)

Góly a asistencie: 7. Jääskeläinen (tr. streiľanie), 27. Šedivý (Lamper, Romančík), 27. Tybor (Ferenc, Chovan), 28. Campbell (Bartoš A., Olsson), 36. Campbell (Jääskeläinen, Šedivý), 52. Tybor (Parshin, Šedivý) – 10. Šmída (Michalík, Bakala).

Vylúčení: 7:6 na dve min., presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Rojík – Frimmel, Hajnik (všetko SVK) – Gajan st. (videorozhodca)

HC Košice: Riečický (Janus) – Deyl, Olsson, Šedivý, Romančík, Novota, Ferenc, Bartoš A. – Leskinen, Campbell, Jääskeläinen – Rogoň, Chovan, Tybor – Parshin, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Jokeľ

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Valent (od 28. min. Durný) – Ventelä, Hudec, Mezovský, Pavúk, Bakala, Diakov, Braun – Karsums, Kuru, Kriška – Handlovský, Saari, Walega – Uhrík, Šmída, Michalík – Galbavý, Vähätalo, Drábek

K prvému ohrozeniu v zápase sa dopracoval v 5. minúte Jääskeläinen, ktorý otočkou skúsil prekvapiť Valenta – ten si žŕdku postrážil. Košiciam ponúkol trestné strieľanie VenteläJääskeläinenovi sa blafákom podarilo otvoriť skóre. Liptákom sa nedarilo už od začiatku. Prvé príležitosti si vypracovali až v polovici tretiny. V 10. minúte vyrovnal z dorážky Šmída. Oceliari mohli viesť po delovke Jääskeläinena v presilovej hre, no Valent zasiahol. Ferencovo vylúčenie neskôr vystavilo domácich veľkému nebezpečenstvu. V presilovke bol aktívny jeden z najlepších strelcov ligy Karsums. V 18. minúte zaváhal osamotený Slovák a netrafil priestor medzi tromi žŕdkami.

Aj keď druhé dejstvo zahájili oceliari horšie ako ich súper, zakrátko prišli vlny radosti. Do vedenia poslal domácich Šedivý, na ktorého nadviazal už o 54 sekúnd Tybor. V 28. minúte zužitkoval rýchly prechod do útoku aj Campbell a puk zavesil pod brvno. Za stavu 4:1 pre Košice siahli Liptáci po zmene brankára. Medzi tri žrde sa postavil Durný, ktorý ešte nedávno obliekal dres Košíc. Zníženie mal na čepeli Michalík, ale Riečický vytiahol famózny zákrok. Od 30. minúty dostávali trestné lavice zabrať. Neusporiadanú situáciu zavŕšil druhým gólom v zápase Campbell.

Tretia tretina sa začala vo vychádzkovom tempe. Košice mali hru plne pod kontrolou. Okrem toho sa im podarilo využiť presilovú hru aj druhýkrát. Na 6:1 tak zvýšil Tybor. Skvelý gólman Riečický zneškodnil neskôr tak samostatný únik Šmídu, ako aj Diakovovu dorážku z inej akcie. Pozvoľný hokej suverénnych Košičanov a sklamaných Liptákov už gól nepriniesol. Rozhodlo sa prakticky v druhej tretine a oceliari siahli po povinných troch bodoch.