5 : 2
(2:0, 1:1, 2:1)
HKM Zvolen

HKM Zvolen – HC Košice 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly a asistencie: 2. Sideroff, 10. Kašlík, 40. Marcinek (Viedenský, Stupka), 52. Sideroff (Hecl, Trenčan), 56. Kašlík (Stupka) – 22. Leskinen (Jääskeläinen, Chovan), 44. Linet (Lamper, Southorn).

Vylúčení: 7:4 na dve min., presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, trestné strieľania: 1:0, rozhodovali: Baluška, Štefik – Frimmel, Hercog (všetko SVK) – Ország (videorozhodca)

HKM Zvolen: Trenčan (Petrík) – Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Hraško, Kubka, Brumerčík, Barcík – Zuzin, Huntebrinker, Kašlík – Hecl, Langkow, Sideroff – Gropp, Šiška, Stupka – Csányi, Viedenský, Marcinek

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Olsson, Ferenc, Southorn, Šedivý, Novota, Romančík, Bartoš A. – Watling, Campbell, Bartánus – Jääskeläinen, Chovan, Leskinen – Tybor, Linet, Lamper – Rogoň, Havrila, Milý

Na otvárací gól čakali diváci len 98 sekúnd. Po chybe sa dostal do samostatného úniku Sideroff a blafákom poslal puk do siete. Aj po úvodnom góle Zvolenčania pokračovali v tlaku. Postupne si vypracovali šance ZuzinGropp, ale v koncovke váhali. Do prvej veľkej šance Oceliaroví sa dostal Novota. Jeho strela obtrela tyčku. O niekoľko sekúnd Jääskeläinen takmer stečoval puk do brány. V 9. minúte sa Sideroff opäť ocitol sám pred Riečickým, ale tentokrát prestrelil bránku. O minútu neskôr bolo nariadené trestné strieľanie pre Zvolenčanov po faule Novotu. Kašlík puk pekne vymiešal a skóroval. Oceliari v 12. minúte zahodili tutovku, keď Leskinen neprekonal ležiaceho Trenčana.  V 16. minúte Milý ťaháčikom preveril pozornosť gólmana rytierov.

Aj druhá tretina sa začala rýchlym gólom – po peknej kombinácii na jeden dotyk úspešne zakončoval Leskinen. Na opačnej strane ohrozoval Riečického Csányi. Od 24. minúty si oceliari vypracovali kontinuálny tlak a strelecky sa na súpera dotiahli. V hre 4 na 4 boli opäť aktívnejší hostia. Najnebezpečnejšia strela prišla z uhlu od Watlinga. Košičania však nevyužili ojedinelé prečíslenie. V 31. minúte po strele Zuzina si obrana Košíc takmer zrazila puk do brány. Onedlho ostal po zblokovanej strele na ľade Milý, ale neskôr sa vrátil do hry. Tlak hostí pokračoval, ale šance ostali nepremenené. Naopak zvýšiť mohol Gropp, ale prestrelil bránu. Košičania sa dočkali dvoch minút hry 5 proti 3, ale nevyužili to. Sekundu pred sirénou uplatnil pravidlo nedáš-dostaneš Marcinek. Ten zužitkoval rýchlu kombináciu Zvolenčanov.

V treťom dejstve domáci ešte zrýchlili. V úvodných minútach si vypracovali viacero šancí, ale gól prišiel na opačnej strane. Trenčanom nedokázal reagovať na šikovnú strelu Lineta k vzdialenejšej žrdi. Košičania sa ubránili aj v následnom oslabení zásluhou šikovných zákrokov Riečického. V presilovke mal vyrovnanie na hokejke Jääskeläinen, no netrafil bránu po príklepovej strele z prvej. Košický tlak pokračoval ďalej – z medzikružia vyslal ťaháčik osamotený Bartánus, ale aj to Trenčan vychytal. Zvolenský gólman neskôr vyrazil puk, ktorý Hecl rýchlo posunul na voľného Sideroffa a ten spoza kruhov zavesil po druhýkrát. Oceliari potom nevyužili ani piatu presilovú hru. 4 minúty pred záverečnou sirénou si nestrážený Kašlík nakorčuľoval až k Riečickému a zasunul mu puk pomedzi betóny do siete. Záver stretnutia sa niesol v znamení viacerých vylúčení, ale ani šance hostí už výsledok neskorigovali. Zvolen zvíťazil na domácom ľade 5:2.