5 : 0
(0:0, 4:0, 1:0)
HC MV Transport Prešov

HC Košice – HC 21 Prešov 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Góly a asistencie: 27. Slovák (Southorn, Parshin), 29. Parshin (sam. nájazd), 30. Lamper (Šedivý, Linet), 33. Parshin (Linet, Lamper), 46. Parshin (Jääskeläinen, Southorn).

Vylúčení: 4:5 na dve min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel ml., Žák – Durmis, Konc ml. (všetko SVK) – Gajan st. (videorozhodca)

HC Košice: Riečický (Janus) – Olsson, Breton, Southorn, Šedivý, Deyl, Ferenc, Bartoš A. – Rogoň, Slovák, Jääskeläinen – Fejes, Pollock, Bartánus – Parshin, Linet, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ

HC 21 Prešov: Rabčan (od 31. min. Bespalov) – Giles, Fekiač, Khlystov, Nátny, Jendroľ D., Turan, Rajnoha, Ľalík – Nauš, Girduckis, Gerlach – Avtsin, Salituro, Tkáč – Jendroľ K., Klíma, Žilka – Thomka, Šimun, Ščurko

V dohrávke 26. kola sa mohol ako prvý presadiť Fejes, ktorý v 4. minúte nepríjemne nastrelil puk od modrej. O minútu neskôr Jääskeläinen pálil z ľavého krídla, ale ani on neuspel. V 6. minúte Southornovi prepadol puk a Klíma sa dostal do nájazdu, ktorý však nepremenil. Nebezpečná situácia v košickom obrannom pásme nastala aj po Pollockovom odovzdaní puku – ten ostal medzi RiečickýmAvtsinom. Puk napokon odpratali košickí obrancovia. V 11. minúte Jokeľ geniálne prihral Havrilovi pred bránku, ale Rabčan bol pozorný. Neskôr Jääskeläinen naservíroval puk Šedivému, ale ani jeho strela z prvej nešla do siete. V 14. minúte sa do samostatného nájazdu dostal Dominik Jendroľ, ale Riečický vytiahol dôležitý zákrok. Hosťujúcej obrane robila potom problémy Parshinova technika. V 15. minúte preveril pozornosť brankára prekvapujúcou strelou k žrdi Bartánus, ale skóre sa nezmenilo. Minútu pred sirénou pohrozil aj Pollock sťahovačkou medzi kruhmi a pár sekúnd pred sirénou aj Fejes v prieniku, ale do šatní odišli hokejisti za bezgólového stavu.

Úvod do druhej tretiny zvládli epšie Šarišania – šance si vypracovali Giles, ktorého pokus vyrazil košický brankár do žŕdky a neskôr aj Gerlach po rýchlej kombinácii s Naušom. Prvú presilovku v zápase oceliari využili zásluhou Slováka – strela pomaly prepadla cez Rabčana. V 29. minúte bol po skrumáži pred bránkou ihneď nariadený samostatný nájazd a ten Parshin suverénnym spôsobom premenil. O necelú minútu sa rozvlnila prešovská sieť opäť po nečakanej situácii. Autorom bol zapísaný Lamper. Ešte v tej minúte mohol znížiť Gerlach, ale nepremenil stopercentnú šancu. Nechal vyniknúť Riečického, ktorý si s odrazeným pukom poradil. Počas reklamnej prestávky nasledovalo striedanie brankárov na strane hostí. Medzi tri žŕdky vykorčuľoval Bespalov. Stálu prevahu Košičanov potvrdil štvrtým gólom Parshin – puk mu naservíroval Linet hneď po tom, čo vymiešal obranu. V 38. minúte sa Nauš posnažil v dravom prieniku, ale zakončenie v páde nemalo šancu na gól. Pár sekúnd pred druhou sirénou ešte Prešovčania dobiedzali na košickú defenzívu, ale žiaden puk sa nedostal cez obrancov až k Riečickému.

V 42. minúte chcel navýšiť voľný Fejes, ale v koncovke na ruského gólmana nestačil. Prešovčania v ďalšej presilovke nedokázali vystreliť ani raz, hoci boli v útočnom pásme veľmi dlho. Fejes neskôr v rovnovážnom stave ponúkol Parshinovi tretí gól, ale ten Bespalova neprekonal. Oceliari dostali príležitosť v podobe presilovky o dvoch hráčov, ktorú poľahky využili – štvrtý košický hetrik v sezóne dosiahol Parshin. Krátko nato nastrelil Fejes žŕdku. V 50. minúte sa Bespalov zaskvel fantastickým zákrokom, ktorým zabránil ďalšiemu inkasovanému gólu. Šarišania ani v nasledujúcej presilovke nevystrelili. Zopár prešovských šancí vypracovali legionári, ale ako mužstvo sa príliš k prekonaniu Riečického nemali. Hostia nevyužili ani prečíslenie dve minúty pred poslednou sirénou a tak Košičania mohli osláviť šieste víťazstvo v sérii a tretie čisté konto z posledných štyroch zápasov.