28. kolo
1 : 2 sn
HK DUKLA Trenčín

HK Dukla Trenčín – HC Košice 1:2sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)

Góly a asistencie: 8. Thelin (Pietroniro, Ozols) – 15. Parshin (Olsson, Lamper), 65. Parshin

Vylúčení: 3:5 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Krajčík, Baluška – Knižka, Valo (všetko SVK) – Beniač (videorozhodca)

HK Dukla Trenčín: Durný (Vereš) – Tourigny, Starosta, Nemčík, Pietroniro, Ozols, Ulrych, Petrovický – Sloboda, Čacho, Petráš – Valach, Flick, Thelin – Krajčovič, Sojčík, Hudec – Obdržálek, Jurík, Stahoň

HC Košice: Janus (od 51. min. Riečický, od 54. min.opäť na striedačke) – Olsson, Bartoš A., Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Novota – Leskinen, Pollock, Jääskeläinen – Parshin, Chovan, Bartánus – Tybor, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Rogoň

Vložený zápas pred Winter Games na Tehelnom poli odohrali Košičania v Dubnici, kde momentálne hrá svoje domáce zápasy Dukla Trenčín. Duel bol vo svojom úvode nevýrazný, aj keď si mužstvá zahrali už v 2. minúte hru štyroch proti štyrom. V 7. minúte kúzlili v útoku ČachoPetrášom, no gól prišiel až z nasledujúceho protiútoku Trenčanov. Presadil sa Thelin. Nasledujúce dve minúty hry dominovali oceliari, no potom prišiel ďalší herný útlm. Napriek oslabeniu Košičania vystihli návrat z trestnej lavice Parshina, ktorému poslali skvelý puk a Rus v samostatnom úniku neváhal – 1:1. Veselo mohlo byť hosťom v 19. minúte, ale Jääskeläinenovo zakončenie rozozvučalo len konštrukciu bránky.

Janus mal dosť práce aj v druhej tretine. Trenčania sa snažili hostí prekvapiť už v úvode dejstva. K väčšej šanci sa dostali pri chybnom striedaní Košičanov, ale gólman Janus sa vyznamenal solídnym zákrokom proti Tourignymu. Košičania sa ťažko dostávali do šancí, keďže Trenčín zvolil ofenzívny variant hry. Viaceré strely domácich nápadne lietali okolo troch košických žrdí. V presilovej hre mohli Trenčania opäť získať vedenie, ale puk, ktorý Janusovi prepadol za chrbát nedokázal nikto doraziť. Domáci si neskôr vybojovali dokonca prečíslenie, ale Slobodova strela letela mimo. Tri minúty pred druhou sirénou mohol potrestať nevyužité príležitosti domácich Jääskeläinen – ten však Flickovu chybu v obrane nepotrestal.

Pred treťou tretinou bolo všetko otvorené. Počas presilovky Košičania na viackrát ohrozili Durného, pred ktorým však stála solídna defenzíva. V 51. minúte Janus odišiel z bránky. Nahradil ho v nej Riečický a hneď mal poriadny kus práce, keďže Košice hrali v oslabení. Zakrátko sa do bránkoviska hostí vrátil Janus a likvidoval ďalšie pokusy Trenčanov v ďalšej presilovke. A situácia sa mohla naraz zvrátiť pri vylúčení Flicka. Košičania obliehali bránku domácich, no ich defenzíva fungovala dnes skutočne spoľahlivo. V riadnom hracom čase už nikto zo súperov nerozhodol zápas.

Prvé desiatky sekúnd predĺženia videli domácich takmer s víťazným vavrínom. Najprv Čacho neuspel v individuálnom úniku proti Janusovi a neskôr gólmanovi Košíc pomohla žŕdka po strele Sojčíka. Až potom sa k strelám dostali Košičania. Škandinávci Jääskeläinen, Leksinen ani Olsson napokon nenašli cestu do siete.

Akoby tento zápas nebol už dosť dramatický, v sérii piatich nájazdov sa nerozhodlo. Vo štvrtej sérii skóroval za Košice Pollock a v poslednej vyrovnával domáci Pietroniro. Hra sa natiahla až do rýchlej smrti, v ktorej prevládali zákroky brankárov a nepresnosti exekútorov. Nekonečné čakanie na gól prerušil v trinástej sérii Parshin! Na jeho radosť už Sojčík nenadviazal a Košice si z náhradného dubnického ľadu odviezli dva body.