1 : 2 pp
(0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)
HC ‘05 Banská Bystrica

HC Košice – HC ´05 Banská Bystrica 1:2pp (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)

Góly a asistencie: 30. Pollock (Jääskeläinen, Chovan) – 27. Bačik (Gašpar, Bíreš), 62. Tamáši (Bačik, Šoltés).

Vylúčení: 4:4 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Moller, Smrek – Drblík, Durmis (všetko SVK) – Lauff (videorozhodca)

HC Košice: Janus (Halász) – Southorn, Romančík, Olsson, Novota, Šedivý, Ferenc – Parshin, Chovan, Jääskeläinen – Pollock, Slovák, Bartánus – Leskinen, Linet, Lamper – Tybor, Havrila, Rogoň

HC ´05 Banská Bystrica: Belányi (Andrisík) – Bačik, Luža, Brejčák, Kojo, Bača, Holenda, Frídel – Urbánek, Kontos, Watling – Sukeľ, Bíreš, Gašpar – Jendek, Tamáši, Šoltés – Kabáč, Gabor, Výhonský

V druhej minúte sa Sukeľ ocitol sám pred Janusom, ale neuspel. O minútu mohol udrieť Tybor, keď zachytil rozohrávku, ale nepredral sa prehusteným pásmom. Košičania mnohokrát nahadzovali puky aj ich tečovali, ale nesmerovali do priestoru bránky. Nestrieľalo sa veľa, pretože na oboch stranách boli spoľahlivé obrany. Až v 13. minúte Rogoň prelomil strelecké suchoty po vysunutí do útočnej tretiny. O chvíľu Olsson vyslal slušný ťaháčik spoza kruhov a po ňom Ferenc nahadzoval a Leskinen vo vzduchu puk tečoval tesne vedľa. Barani vytvorili tlak, z ktorého mohol otvoriť skóre Kojo, ale Janus ho chladnokrvne zastavil. Svoju obetu na tom, že ostal bezgólový stav mal aj obetavý zákrok Havrilu, ktorý striedanie dokončil v bolestiach.

Druhá tretina bola už od začiatku strelecky aktívnejšia. Bystričania spočiatku na niekoľko minút uzavreli domácich v obrane. Barani dostali presilovku ako prví a hneď ju aj využili. V 27. minúte sa spoza kruhov príklepom presadil Bačik. Už o pár minút sa opakoval scenár na opačnej strane. V 30. minúte zavŕšil presilovkové tiki-taka Pollock a bolo vyrovnané. Oceliarov nakopol gól. Onedlho sa dostali dokonca do prečíslenia s LamperomLinetom. Tí proti jednému obrancovi neuspeli. Jääskeläinen našiel v 33. minúte úplne samého Slováka pred bránkou, ale tesne minul priestor bránky. V závere tretiny sa kopili vylúčenia. Svoje si za roztržky išli odsedieť KabáčFerenc. V závere dejstva hrali oceliari oslabení o dvoch hráčov, ale do sirény nerozhodné skóre ustáli.

Na začiatku tretej tretiny mali k dispozícii obe mužstvá presilovky, ale nikto ju nevyužil. Bystričania síce napádali vysoko, ale nestrieľali. Oceliari prebrali ofenzívnu hru a technicky sa im to darilo. Jediné, čo absentovalo boli góly. Hostia mohli v 46. minúte opäť viesť, ale ani v prečíslení štyroch na dvoch neuspeli. V 50. minúte sme boli svedkami nepríjemného incidentu. Po odpískaní arbitra Kojo tvrdo narazil Chovana na mantinel. Domáci fanúšikovia už v 51. minúte dvíhali ruky nad hlavu, ale Parshinova strela rozvlnila sieť len zvonku. O minútu v presilovke Olsson vypálil od modrej a Bartánus puk tečoval, ale Belányi úspešne zasiahol. Aj dve minúty pred treťou sirénou boli v šanci domáci. Spoza bránky Parshin našiel Lineta, ale ten minul bránku. 3 sekundy pred koncom riadnej hracej doby ešte Šoltés skúsil strelu z diaľky, no minul.

V predĺžení to začalo a skončilo lepšie pre hostí. Zápas rozhodol Tamáši.