Ako sa darilo našim odchovancom v reprezentácii

PRIDANÉ: 12.2.2024

Minulý týždeň odohrali naši mládežnícki hráči zápasy s dvojkrížom na hrudi. Mohli sme ich vidieť na domácom turnaji v Poprade a na trojzápase v  Nemecku. Na Turnaji Vlada Dzurillu pod Tatrami si dokonca zahrali aj proti sebe, keďže sme postavili na turnaj výber U19 a U18.

SR 19

V kategórii U19 nás reprezentoval Dávid Havadej. Zverenci Ivana Feneša vyhrali celý turnaj, keď stratili iba bod v zápase proti Nemecku.  Náš odchovanec si v 4 stretnutiach pripísal 3 body za gól a dve asistencie.

Ivan Feneš, hlavný tréner SR 19 po záverečnom stretnutí:

Dnešný duel bol pre nás rozlúčkou s turnajom a bola to taká hokejová divočina. Väčšinu zápasu sme ťahali za kratší koniec. Nemci nám dali tri góly z predbránkového priestoru, kde sme neboli dostatočne dôrazní. Veľmi ťažko sme sa dostávali do zápasu, ale našťastie sa nám podarilo otočiť vývoj. Museli sme trošku improvizovať, dali sme až tri góly pri powerplay a napokon sa nám podarilo streliť rozhodujúci gól v záverečnej presilovke. Jedným z našich cieľov pred turnajom bolo, že by sme chceli vyhrať celé podujatie, keďže sme mali k dispozícii najstarší tím. To nás pasovalo do úlohy favoritov turnaja a som rád, že sme to potvrdili. Videli sme viacero zaujímavých výkonov a viacero chlapcov, ktorí zažili premiéru v reprezentácii. Teší ma, že sme opäť objavili zopár nových mien a verím, že ich uvidíme v budúcnosti v reprezentácii.

SR 18

V slovenskej reprezentácii do 18 rokov nastúpili do turnaja Adam BeluškoMichal Liščinský. Adam si pripísal 2 body za gól a asistenciu, Michal jeden bod za asistenciu v stretnutí proti Nemecku. SR 18 obsadila na turnaji druhé miesto, keď získala o 4b menej ako SR 19.

Martin Dendis, hlavný tréner SR 18 po záverečnom stretnutí:

Vedeli sme, že sme v zápase s Ukrajinou nás čaká priamy súboj o konečné druhé miesto na turnaji. Hráči pristúpili k duelu veľmi zodpovedne a podali obetavý, kolektívny výkon počas celých šesťdesiatich minút. Chalani splnilo to, čo sme si dali za cieľ pred zápasom a odmenou pre nich bolo víťazstvo aj druhá priečka na podujatí.

SR 17

V trojzápase proti Nemecku naši mladíci v úvodnom stretnutí prehrali 0:2, no potom vyhrali 3:1 a 5:3. Práve v druhom stretnutí strelil rozdielový gól Michal Jozef Tkáč, pre ktorého to bol jediný bod na turnaji.

Ivan Králik, hlavný tréner SR 17 po záverečnom stretnutí:

Každou ďalšou tretinou sa náš výkon na tomto turnaji zlepšoval. Hráči, ktorých sme sem vzali, plnili stanovené veci čoraz lepšie a dôslednejšie. Odzrkadlilo sa to aj na výsledkoch. Chceli sme dať priestor ďalším chalanom, aj z toho hľadiska, aby sme ich zapracovali do systému, aký chceme v reprezentácii hrať. To sa nám podarilo. Rovnako sme si chceli pozrieť ďalšie nové mená. Viacerí sa nám ukázali vo veľmi pozitívnom svetle, čím rozšírili portfólio a konkurenciu hokejistov kvalitného ročníka 2007.

Zdroj/Foto: hockeyslovakia.sk