Beluško s Liščinským vďační za možnosť reprezentovať

PRIDANÉ: 9.5.2024

Na nedávno skončených majstrovstvách sveta kategórie U18 obsadila slovenská reprezentácia konečné štvrté miesto. Po dramatickom súboji s Čechmi sme v semifinále podľahli USA a v súboji o tretie miesto aj Švédom.

HC Košice na tomto podujatí reprezentovali obranca Adam Beluško a útočník Michal Liščinský. Adam nastúpil do siedmich stretnutí a pripísal si v nich bod za asistenciu, Michal sa predstavil v šiestich stretnutiach a strelil jeden gól. V semifinálovom stretnutí proti USA sa stal hráčom zápasu Slovenska.

Chlapci odohrali skoro celú sezónu v projekte, kde sa pripravovali na tento šampionát. Obaja sú vďační za možnosť reprezentovať, no mrzí ich, že im ušiel cenný kov. V prípade Adama Beluška sa tak stalo už druhýkrát.

Adam Beluško: Som veľmi rád, že som mohol reprezentovať Slovensko na najvyššom fóre. Je mi veľmi ľúto, že sme nezískali medailu. Mňa to obišlo už druhý rok po sebe. Verím, že na ďalších MS bude do tretice všetko dobré. Čo sa týka tímu urobil sme super partiu tak isto aj s RT-čkom.

Michal Liščinský: Som veľmi rád  že som si mohol zahrať na MS a hrať aj zápasy, kde sme hrali o medaile. Boli sme super partia a to sa odzrkadlilo aj na tom že sme skončili štvrtí. Aj keď nás veľa ľudi odpisovalo a neverilo nám, tak my sme sa zomkli a urobili výborný výsledok. Z osobného hľadiska som tiež veľmi spokojný a verím, že v budúcnosti si na takýchto turnajoch ešte budem môcť zahrať.

Už v auguste čaká našu reprezentačnú 18 prestížny Hlinka Gretzky Cup, ktorý sa tento rok odohrá v kanadskom Edmontone.