Dorastu chýbajú strelci, Marcinko oceňuje pracovitosť tímu

PRIDANÉ: 19.1.2024

Dorastenecká extraliga má za sebou základnú časť a naši chlapci v nej obsadili siedmu pozíciu. Tú mali istú už pred záverečným dvojzápasom proti Žiline a Púchovu. Prehry 2:3 po samostatných nájazdoch a 2:4 boli možno aj odrazom faktu, že pre mladých „oceliarov“ už v podstate išlo iba o istú formu prípravných duelov pred nadstavbovou fázou.

„Z pohľadu tabuľky sme už nemali čo zmeniť, ale do každého zápasu ideme s úmyslom vyhrať. Nepodarilo sa, ale nedá sa povedať, že by chlapci nechceli. Zlyhali sme v efektivite a góly nám chýbajú počas celej sezóny. Nemáme vyložených strelcov, ktorí by nastrieľali 15-20 gólov. Na každý presný zásah sa nadrieme a snažíme sa byť teda úspešní defenzívou,“ rozhovoril sa hlavný tréner dorastu Miroslav Marcinko.

Dorastenci HC Košice vyhrali v základnej časti 15 z 30-tich zápasov, pričom zaznamenali pozitívne skóre 82:75.

„Mužstvo má svoju silu a viacerých ďalších hráčov máme v juniorke. Získavajú tam cenné skúsenosti, s ich pomocou by sme však boli samozrejme silnejší. Pre mňa je pozitívne, že chlapci od úvodu sezóny napredujú a naša práca prináša ovocie. Je to pracovitý tím, ale všetko chce svoj čas a uvidíme, ako to pôjde ďalej,“ pokračoval čerstvý šesťdesiatnik, podľa ktorého predstavuje posúvanie mladých hráčov do staršej kategórie dvojsečnú zbraň. „Našou snahou samozrejme je, aby dorastenci v juniorskom tíme neboli iba do počtu, ale aby tam aj hrali a boli osožní. My na to trochu doplácame, ale z pohľadu klubu je to prínosné.“

Šikovných hráčov je podľa Marcinka v doraste i v juniorke dostatok. Odhadnúť, koľkí z nich sa však raz dostanú až do A-tímu HC, je však veštením z krištáľovej gule.

„Našim najväčším problémom je, že nám každý rok odídu do zahraničia traja či štyria talentovaní hráči. Prechod z juniorky do áčka nie je jednoduchý a chce to aj podporu z prvého tímu. Nie je to iba o tréningoch so seniormi, chlapci potrebujú aj minutáž. Samozrejme, hráč musí mať potrebnú kvalitu. Pre každý klub je však ideálne, ak má v A-tíme vlastných odchovancov. Musíme s nimi iba pracovať a byť trpezliví,“ zamyslel sa tréner košického dorastu a v súvislosti s ďalšou fázou sezóny pridal. „Hlavným cieľom je nazbierať čo najviac bodov. Stále je o čo viac a chlapcov motivujeme tým, že teraz už každý jeden bojuje o miesto v juniorke.“

Úvodný zápas nadstavby odohrajú naši dorastenci 20. januára doma proti Banskej Bystrici.