Február začneme domácim zápasom proti Slovanu

PRIDANÉ: 2.2.2023

Po utorkovej dohrávke je na programe 35. kolo Tipos extraligy. V piatok 03.02. nás čaká prvý februárový zápas, keď na domácom ľade v Steel Aréne o 18:00  vyzveme nášho najväčšieho rivala HC Slovan Bratislava. Proti tomuto súperovi sme sa naposledy predstavili na Winter Games, kde bolo v hľadisku vyše 14 000 divákov.

Bratislavský Slovan prešiel v kádri menšími zmenami. Tím opustili dvaja obrancovia Juraj Valach, ktorý prestúpil do Spišskej Novej Vsi a taktiež aj švédsky obranca Carl Ackered, ktorý zatiaľ nemá angažmán. Naopak do tímu belasých prišli útočníci Kanaďan Reid Duke, ktorý sezónu začal v Nitre a Rus Nikita Scherbak, ktorý v tejto sezóne odohral päť zápasov za Hradec Králové.

Najproduktívnejším hráčom je kanadský útočník Brant Harris, ktorý má zároveň aj najviac bodov na zápas (1,27). V tridsiatichsiedmych zápasoch získal 47 bodov za 24 gólov (najviac z tímu) a 23 asistencií. Len o šesť bodov menej má druhý najproduktívnejší hráč Marcel Haščák. Rodený Popradčan, ktorý má za sebou aj košickú minulosť má na svojom konte 41 bodov za 21 gólov a 20 asistencií. Trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára Liam Pecararo. Americký útočník, pre ktorého je Slovan prvým európskym pôsobiskom získal 40 bodov za 20 gólov a rovnaký počet asistencií.

Posledný zápas

Slovan sa naposledy predstavil doma, keď privítal Kamzíkov z Popradu. V záverečnej časti viedol o dva góly, no hostia dokázali vyrovnať a zápas sa dostal až do predĺženia, v ktorom napokon Slovan strelil gól a dva body tak ostali v hlavnom meste. Gólovo sa dokázali presadiť Daniil Fominykh, ktorý vyrovnával na 1:1, dva góly vsietil Liam Pecararo, presadil sa aj Samuel Takáč a skóre stretnutia uzavrel Carl Ackered.

Zostava HC Slovan Bratislava z posledného zápasu proti Popradu:

Coreau – MacKenzie, Golian, Fereta, Ackered, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Zigo – Fominych, Duke, Takáč – Török, Preisinger, Haščák – Lukošík, Kytnár, Petriska

Postavenie v tabuľke:

Slovan je po 39 zápasoch na prvom mieste, keď má rovnaký počet bodov ako druhý Zvolen (76).

Vzájomné zápasy:

HC Slovan Bratislava – HC Košice 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly a asistencie: 30. Kytnár (Takáč), 39. Takáč (Sersen), 60. Takáč (Sersen, Kytnár) - 16. Parshin (Chovan)

HC Slovan Bratislava – HC Košice 1:2pp (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Góly a asistencie: 8. Maier (Pecararo, Harris) – 14. Ferenc (Lamper), 64. Chovan (Jääskeläinen)

HC Košice – HC Slovan Bratislava 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly a asistencie: 28. Jääskeläinen (Campbell, Chovan), 44. Chovan (Campbell, Jääskeläinen), 58. Tybor (Slovák, Deyl) – 30. Sersen (Gachulinec, Minárik)

Oceliari sa v dohrávke 29. kola predstavili na ľade Liptovského Mikuláša. Po gólovej prestrelke sme si napokon odniesli 2 body, keď sme vyhrali po samostatných nájazdoch. Za náš tím sa presadil Patrik Lamper, ktorý vyrovnával skóre stretnutia, Brett Pollock, pre ktorého to už bol 8. gól v našom drese, Marek Bartánus, Jakub Linet a v samostatných nájazdoch dal rozhodujúci gól Michal Chovan.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Liptovskému Mikulášu:

Góly a asistencie: 4. Walega, 25. Uhrík (Walega), 40. Novajovský (Handlovský, Vähätalo), 58. Kriška (Diakov) – 11. Lamper (Parshin), 30. Pollock (Bartánus, Chovan), 38. Bartánus (Lamper), 57. Linet (Parshin, Ferenc), 65. Chovan

Postavenie v tabuľke:

Po 39 zápasoch sme so 72 bodmi na treťom mieste. Na dvojicu Slovan-Zvolen strácame štyri body.

Vstupenky na všetky domáce  zápasy je možné zakúpiť v pokladni 2h pred zápasom alebo [tu].

Košice do toho!