Káder HC Košice na sezónu 2024-2025

PRIDANÉ: 3.6.2024

Prípravy na nastávajúcu sezónu sú v plnom prúde a športový manažér Oceliarov Gabriel Spilar spolu s trénerom Danom Cemanom oznamujú prvé mená hráčov, ktorí zotrvajú resp. posilnia HC Košice. 

V tíme HC Košice budú v sezóne 2024-2025 pôsobiť: 

Brankári: Dominik Riečický, Jaroslav Janus, Patrik Jurčák 

Obrancovia: Jakub Ferenc, Eduard Šedivý, Antonín Bartoš, Radek Deyl, Jakub Hudec, Alexei Dakhnovsky 

Útočníci: Michal Chovan, Marek Bartánus, Oliver Jokeľ, Matúš Havrila, Patrik Lamper, Patrik Rogoň, Tomáš Zigo, Tomáš Mikúš, Mário Lunter, Eduard Šimun, Jan Bartoš 

Prvými posilami sa stali: 

Útočník Šimon Petráš, ktorý v Košiciach pôsobil v szónach 2017/2018 a 2018/2019. Šimon odohral uplynulú sezónu v Trenčíne, kde zaznamenal spolu 15 gólov a 20 asistencií (profil hráča >>).

26-ročný center Dávid Kohút, ktorý hokejovo vyrastal v Čechách a do Košíc prichádza z Prešova, kde v uplynulej sezóne stretlil spolu 32 gólov a 29 krát asistoval (profil hráča >>).  

V kádri figurujú aj mladí hráči, ktorí prechádzajú do seniorskej kategórie - obrancovia Jakub Hudec a Alexei Dakhnovsky, útočník Jan Bartoš.

Gabriel Spilar, športový manažér HC Košice: “Sme radi, že sa nám podarilo udržať pokope slovenských hráčov, navyše prichádzajú dvaja útočníci ako aj mladí hráči končiaci v juniorke. Čo sa týka ostatných hráčov a importov, sme v rokovaní aj s niektorými hráčmi z minulej sezóny, pravdepodobne pribudnú aj nové mená. Plánovanie samotnej prípravy nám skomplikovala rekonštrukcia Steel arény, z ktorej sa však z pohľadu jej prínosu tešíme. Máme naplánovaných niekoľko scenárov, ktoré, pevne verím, kvalitatívne naplnia naše potreby a zámery. S istotou vieme povedať, že prípravné zápasy odohráme na ľade iných klubov. Fanúšikom ďakujeme za trpezlivosť, mená ďalších posíl, ako aj program prípravy zverejníme hneď, ako budú potvrdené.” 

Káder podľa potvrdených informácií opúšťajú Vladimír Dravecký ml., Chase Berger a Hunter Fejes. Jens Olsson ukončil vo veku 39 rokov svoju mimoriadne bohatú profesionálnu kariéru, v ktorej odohral takmer 1150 súťažných zápasov v 6 európskych ligách. 

Gabriel Spilar: “Gabriel Spilar: “Všetkým odchádzajúcim hráčom sa chceme poďakovať za ich prácu a prínos Košiciam. Hunterovi Fejesovi a Jensovi Olssonovi zvlášť ďakujeme za veľký podiel a skvelé výkony v majstrovskej sezóne a prajeme im veľa úspechov v ďalšej kariére. Zároveň gratulujem Jensovi Olssonovi k nádhernej hokejovej kariére."   

Klub plánuje spustiť “dobíjanie” permanentiek v priebehu prvého júnového týždňa, voľný predaj v druhej polovici júna.