Prvý deň MLT 2023: Oceliari aj Barani vstúpili do turnaja víťazne!

PRIDANÉ: 26.8.2023

Prvý deň memoriálu Ladislava Trojáka priniesol dve gólové prestrelky. Z víťazstva sa tešili dorastenci Banskej Bystrice po víťazstve proti rovesníkom z Popradu v pomere 7:5 a v druhom zápase naši chlapci zdolali Zvolen 8:6.

BARANI Banská Bystrica - HK ŠKP Poprad - 7:5 (3:2, 2:2, 2:1)

Góly a asistencie: 06' - Foltin (Svatý, Imriška), 08' - Žiak (Kováč, Paučík), 10' - Krnáč (Šimko, Berko), 32' - Foltin (Dilík, Svatý), 33' - Žiak (Bíreš, Paučík), 43' - Novak (Svatý), 58' - Ondrejčák (Šimko, Krnáč) - 14' - Knapík (Tkáč, Šulej), 15' - Olekšák (Duľa, Kubat), 35' - Šromovský (Duľa), 38' - Olekšák (Pavlíčko), 48' - Murin (Kubat, Knapík)

BARANI Banská Bystrica: Gálik - Kováč, Béreš, Kukoľ, Imriška, Berko, Bíreš, Bezák, Jančo - Žiak, Habda, Paučík, Foltin, Novak, Svatý, Krnáč, Šimko, Ondrejčák, Halaj, Lievaj, Dilík

HK ŠKP Poprad: Majerčík - Novobilský, Renner, Kanovits, Šíp, Pittner, Valigura, Rusnák, Pavličko - Murin, Tkáč, Švec, Šulej, Kubat, Knapík, Olekšák, Šromovský, Kopaničák, Valigura, Neckár, Duľa

Stretnutie začalo rýchlym vylúčením Banskej Bystrice už v 43. sekunde keď Benjamín Peter Žiak zamieril na trestnú lavicu za napadnutie hlavy a krku. Poprad netrestal a tak v 6. minúte otvoril skóre Samuel Foltin a poslal Baranov do vedenia. O necelú minútu neskôr prišiel prvý nedovolený zákrok aj na strane Popradu a vylúčenie Alexandra Rusnáka potrestal Benjamín Peter Žiak. O dve minúty už bolo 3:0 po presnom zásahu Richarda Krnáča. Vylúčenie útočníka Baranov Ondrejčáka však nakoplo kamzíkov a v priebehu minúty znížili na rozdiel jediného gólu keď sa gólovo presadil Lukáš Knapík a Dušan Olekšák.

Na začiatku druhej tretiny ani jeden z tímov nevyužil svoju presilovú hru a pokoj na hokejky Banskej Bystrice vrátil až Samuel Foltin na, ktorého o necelé dve minúty nadviazal Benjamin Peter Žiak svojim druhým gólom v zápase. Na 3:5 z pohľadu kamzíkov znížil Tomáš Šromovský a v závere tretiny využil Poprad ponúknutú početnú výhodu zásluhou Dušana Olekšáka a opäť sa išlo do šatne za jednogólového vedenia Baranov.

V 43. minúte zvýšil na 6:4 pre Banskú Bystricu Lucas Novak na, ktorého presný zásah odpovedal Samuel Murin. Víťazstvo Baranov spečatil zásahom v 58. minúte Michal Ondrejčák a Barani sa radovali z výhry 7:5

HC Košice - HKM Zvolen - 8:6 (1:1, 3:1, 4:4)

Góly a asistencie: 09' - Danko (Friedl), 24' - Friedl (Kotvan, Danko), 32' - Markuš (Pinďár), 40' - Kotvan (Kubáni), 48' - Kotvan (Stančík, Laciak), 52' - Horňák (Tomka), 53' - Danko (Friedl, Laciak), 60' - Regináč (Oboril, Zeleňák) - 17' - Rausa (Hybský, Žiak), 38' - Rajnoha (Babinský), 47' - Krajči (Dobiš), 49' - Debnár (Krajči), 49' - Rajnoha (Jelen), 50' - Zvolenský (Biba)

HC Košice: Kiss, Husár - Stančík, Laciak, Zeleňák, Oboril, Kubáni, Jacko, Sabol, Veselý - Danko, Friedl, Kotvan, Pinďár, Markuš, Regináč, Blaško, Tomka, Horňák, Zdražil, Kopera, Timko

HKM Zvolen: Krnáč - Biba, Necpál, Krajči, Ivan, Babinský, Raček, Výboch, Gavurík - Rausa, Hybský, Žiak, Hukel, Debnár, Zvolenský, Rajnoha, Dobiš, Jelen, Hrušovský, Medveď, Unterfranc

Druhý zápas prvého hracieho dňa priniesol ďalší zápas plný gólov. Prvé vylúčenie na našej strane spôsobil Bekim Danko, no rytieri presilovku nevyužili a ten istý hráč otvoril skóre stretnutia v 9. minúte. V 17. minúte prišiel prvý presný zásah aj do našej siete po strele Juraja Rausu. Do šatni sa tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Po výmene strán sa presadil v 24. minúte hráč oceliarov Nikolas Friedl a po našom ubránenom oslabení sa presadil aj Dominik Markuš a poslal nás do dvojgólového vedenia. V 38. minúte strelil kontaktný gól Matúš Rajnoha, no gólom do šatne upokojil Košičanov Oliver Kotvan a jeho zásluhou vstupovali oceliari do tretej tretiny s dvojgólovým vedením.

V 47. minúte znížil na rozdiel jediného gólu Marian Krajči, no o minútu neskôr skóroval opäť Oliver Kotvan a Zvolenu sme opäť odskočili o dva góly. Vedenie však netrvalo dlho a výpadok koncentrácie našich hokejistov potrestal Zvolen troma presnými zásahmi v priebehu minúty keď sa postupne presadil Peter Debnár, Matúš Rajnoha a Tobias Zvolenský. Vyrovnávajúci presný zásah vsietil Robert Horňák a už o 20 sekúnd sme boli opäť vo vedení po góle Bekima Danka. V poslednej minúte sme potvrdili víťazstvo gólom Nikolasa Regináča a zvíťazili 8:6.