Séria sa sťahuje do Bratislavy

PRIDANÉ: 21.3.2024

Oceliari vstúpili do vyraďovacej časti najlepším možným spôsobom a domáce prostredie využili stopercentne. Po výhrach 6:2 a 5:4 vedieme v sérií 2:0 a v hlavnom meste tak budeme chcieť získať minimálne postupový mečbal. Na štadióne Ondreja Nepelu aktuálne vedieme trojzápasovú víťaznú šnúru, keď sme naposledy ťahali za kratší koniec práve počas 7.semifinále sezóny 2021/22. So Slovanom sme vyhrali už 6 duelov v rade.

Pokračovanie štvrťfinále je naplánované na piatok 22.marca o 18:00 a v rovnakom čase sa zápas začne aj v sobotu 23.marca. Zápasy odvysiela Joj Šport.

Zápasy v Steel Aréne:

V pondelok odštartovala už trinásta vzájomná séria odvekých rivalov a hneď v úvodnej tretine sa oceliari dostali do vedenia zásluhou Mária Luntera, ktorý sa skvelým tečom postaral o prvý gól zápasu. V druhej tretine zvýšil na 2:0 Joona Jääskeläinen, ktorý prudkou strelou zaskočil brankára hostí. O necelé 3 minúty neskôr znížil Liam Pecararo, no v závere tretiny druhým gólom v zápase fínsky snajper v službách oceliarov potrestal vylúčenie bývalého spoluhráča Ladislava Romančíka a tak prinavrátil oceliarom dvojgólové vedenie. V 45.minúte počas početnej výhody zavŕšil svoj hetrik hrdina večera Joona Jääskeläinen a ďalším presilovkovým gólom navýšil presvedčivé vedenie Brett Pollock. Na 2:5 z pohľadu belasých znížil 2 minúty pred koncom stretnutia Patrick Holway a skóre duelu uzavrel Matúš Havrila gólom do prázdnej brány. Oceliari sa tak po jednoznačnom víťazstve 6:2 mohli tešiť z prvého sériového bodu.

Druhý zápas odštartovali oceliari ešte lepšie ako ten prvý. Najprv sa z úniku presadil Brett Pollock, o minútu neskôr predviedol skvelé bekhendové zakončenie Alex Breton a keď Joona Jääskeläinen v 14.minúte zvyšoval po skvelej presilovkovej akcií už na 3:0, vyzeralo to pre belasých naozaj hrozivo. V závere tretiny však využil prepadnutie oceliarov Samson Mahbod a počas presilovej hry o dvoch hráčov znížil na rozdiel jediného gólu Brett Findlay. V polovici zápasu predviedol skvelé gólové zakončenie opäť Joona Jääskeläinen a o pár minút neskôr zakončil úspešný protiútok presným zásahom Eduard Šimun. Slovanisti však nezložili zbrane. 3 minúty pred koncom stretnutia využil presilovku Daniil Fominykh a 6 sekúnd pred záverečnou sirénou strelil kontaktný gól Brendan Ranford. Oceliari si napokon po víťazstve 5:4 pripísali druhé víťazstvo v sérií.

1.zápas

HC Košice - HC Slovan Bratislava 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)

Góly a asistencie: 15. Lunter (Chovan, Olsson), 28. Jääskeläinen (Šedivý, Pollock), 40. Jääskeläinen (Chovan, Pollock), 47. Jääskeläinen (Bartánus, Chovan), 54. Pollock (Lalonde, Chovan), 59. Havrila - 30. Pecararo (Bergman, Mahbod), 56. Holway (Pecararo).

HC Košice: Riečický (Janus) - Olsson, Breton, Lalonde, Deyl, Ferenc, Šedivý, Dravecký - Lunter, Berger, Chovan - Jääskeläinen, Pollock, Mikúš - Rogoň, Slovák, Fejes - Bartánus, Havrila, Šimun

HC Slovan Bratislava: Godla (Baroš) - Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Romančík - Pecararo, Findlay, Poirier - Ranford, Mahbod, Takáč - Török, Preisinger, Lukošik - Fominych, Šille, Dudáš – Kukumberg

2.zápas

HC Košice - HC Slovan Bratislava 5:4 (3:2, 2:0, 0:2)

Góly a asistencie: 10. Pollock (Deyl, Jääskeläinen), 11. Breton (Chovan, Šedivý), 14. Jääskeläinen (Pollock, Bartánus), 29. Jääskeläinen (Mikúš), 31. Šimun (Deyl, Jokeľ) - 18. Mahbod, 20. Findlay (Ranford, Mahbod), 58. Fominych (Ranford, Golian), 60. Ranford (Pecararo)

HC Košice: Riečický (Janus) - Olsson, Breton, Lalonde, Deyl, Ferenc, Šedivý, Dravecký, Beluško - Bartánus, Berger, Chovan - Jääskeläinen, Pollock, Mikúš - Rogoň, Slovák, Fejes - Jokeľ, Havrila, Šimun

HC Slovan Bratislava: Godla (Baroš) - Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Beňo - Pecararo, Findlay, Poirier - Ranford, Mahbod, Takáč - Török, Preisinger, Lukošik - Fominych, Šille, Kukumberg – Dudáš

HC Slovan Bratislava:

V úvode štvrťfinále sa z tímu belasých bodovo najviac darilo trojici Brendan Ranford, Liam Pecararo a Samson Mahbod. Všetci traja majú na konte 3 body za gól a dve asistencie. Nasleduje Brett Findlay, Daniil Fomynikh a Patrick Holway, ktorí získali po jednom bode za ich presné zásahy.

V bránke odchytal oba zápasy Denis Godla s percentuálnou úspešnosťou 83,6%. Za dva zápasy inkasoval 10 gólov.

HC Košice:

Najproduktívnejším hráčom oceliarov v doterajšom priebehu play-off je fínsky útočník Joona Jääskeläinen so šiestimi bodmi. V dvoch zápasoch prekonal Denisa Godlu 5-krát a pripísal si aj jednu asistenciu. O bod menej má Brett Pollock, ktorý má na konte 5 bodov za 2 góly a 3 asistencie. Nasleduje kapitán tímu Michal Chovan, ktorý prihrával na 4 presné zásahy a 3 asistencie nazbieral Marek Bartánus. Z obrancov sa bodovo najviac darilo dvojici Eduard Šedivý a Radek Deyl, ktorí si pripísali po 2 asistencie.

Medzi troma žrďami dostal priestor najužitočnejší hráč minuloročného play-off a najlepší brankár extraligy po základnej časti – Dominik Riečický. V dvoch zápasoch inkasoval 6 gólov a jeho úspešnosť zásahov je na úrovni 89,8%.