Skvelý Husár priviedol dorast k triumfu nad Baranmi

PRIDANÉ: 19.9.2023

Extraliga dorastu má za sebou úvodné dva víkendy sezóny a našim chlapcom patrí po prvých štyroch zápasoch so ziskom šiestich bodov siedma priečka tabuľky.

Z výjazdu do hlavného mesta priviezli zverenci Miroslava Marcinka víťazstvo z ľadu tímu HOBA, no následne vyšli gólovo naprázdno na ľade Slovana. Počas uplynulého víkendu si v domácej Steel aréne zopakovali konfrontáciu proti súperom z nedávneho Memoriálu Ladislava Trojáka. Zvolenu podľahli tesne 2:3, Banskú Bystricu naopak v podobne vyrovnanom súboji zdolali 2:1.

Stretnutie proti mladým Baranom prinieslo na menšom ľade v tréningovej hale fyzicky náročný a bojovný hokej. Košičania viedli po góloch Bekima DankaRóberta Horňáka po dvoch tretinách 2:0. Hostí spod Urpína vrátil do hry v 48. minúte Milan Paučík. Viac gólov už ale výborne chytajúci brankár Jakub Husár nepustil a bilancia našich dorastencov po úvodných štyroch zápasov je tak 2-2.

„Základom úspechu bola naša bojovnosť. Dávame síce málo gólov, ale strelili sme ich aspoň dva a celé mužstvo výborne bránilo. Chlapci mi veľmi pomohli a pre nás sú to cenné tri body,“ zdôraznil stále iba 14-ročný brankár, ktorý sa v súboji proti Banskej Bystrici zaskvel 38 úspešnými zákrokmi. „Nebolo to veru ľahké. Súper mal veľa striel a až do konca bojoval o vyrovnanie. Našťastie im padla len jedna strela. Musím priznať, že tá sadla tomu ich hráčovi parádne.“

Jakub Husár odchytal všetky štyri doterajšie stretnutia sezóny, pričom v nich inkasoval v priemer 2 góly a zneškodnil vyše 93 percent striel. Od víkendovej konfrontácie proti stredoslovenským súperom čakal viac, no tím dorastu zatiaľ brzdí slabá efektivita. V štyroch zápasoch totiž nastrieľali naši hráči iba šesť gólov. Len pre porovnanie – vedúci Trenčín ich nasúkal už 24 a tretia Nitra dokonca 26.

„Určite potrebujeme dávať viac gólov. Verili sme v šesť bodov, ale proti Zvolenu nám to tesne nevyšlo. Berieme však aj jedno víťazstvo. Verím, že nás nakopne do ďalších zápasov. Trénujeme dobre, v šatni je dobrá partia a našim spoločným cieľom je teda majstrovský titul,“ pridal optimistickým tónom brankár J. Husár.