Slovák obetoval zuby i krv, bolesť však stála za to

PRIDANÉ: 18.3.2023

Úvodnému play-off zápasu predchádzalo viacero príjemných momentov. Denis Paršin si prevzal Krištálový puk za najkrajší gól februára, Marek Bartánus pamätný dres za 800. zápas a kapitán Michal Chovan spoločne s prezidentom Júliusom Langom a výkonného riaditeľa Miloslava Klímu prebral Pohár Dušana Pašeka za prvenstvo v základnej časti.

Dlhá, takmer dvojtýždňová herná pauza, sa v úvode  zápasu z pohľadu výkonu príliš neprejavila. Naši chlapci začali aktívne a v prvej tretine súpera spod Zobora výrazne prestrieľali. Vedenia sa však po ojedinelej akcii ujali hostia, ktorých poslal do vedenia Filip Bajtek.

„Chceli sme pokračovať vo výkonoch zo záveru základnej časti a to sa podarilo. Začiatok nám možno gólovo nevyšiel, ale väčšinu času sme boli u nich. V druhej tretine sme zapli motory a išlo to,“ skonštatoval spokojným tónom po víťazstve 5:2 útočník Patrik Rogoň.

Oceliari však v druhej tretine otočili skóre gólmi Pollocka, Bartánusa a Southorna. Na priebežných 4:2 znížil v závere druhej časti Green, ktorý pokusom od červenej čiary prekvapil brankára Janusa.

„Jaro nás podržal v mnohých zápasoch, teraz sme podržali my jeho. O tom je tím,“ podotkol Rogoň.

Druhý inkasovaný gól mrzieť nemusel, v závere totiž výsledok prikrášlil Jakub Linet. Tréner Dan Ceman tak mohol skonštatovať spokojnosť so vstupom do vyraďovacej časti.

„Od úvodu sme hrali dobre a s energiou. Veľmi nám pomáhali diváci. Dostali sme síce pár zvláštnych gólov, ale ukázali sme veľké emócie, nasadenie a dokázali sme to otočiť. Nitra má výborný tím a určite nás čaká ďalší ťažký zápas. Budeme však pripravení,“ ubezpečil kanadský tréner.

„Prvý zápas je vždy dôležitý a v úvode sa prejavil dlhší herný výpadok. Od druhej tretiny sme však hrali fakt dobre v útočnom pásme, držali sme puk, nepúšťali sme ich do prečíslení a hrali sme svoj hokej. Prvý bod je dobrý a ideme sa pripraviť na druhý zápas,“ nadviazal útočník Marek Slovák, pre ktorého mal súboj proti materskému klubu bolestivú príchuť. Už v prvej tretine ho totiž priamo do úst trafil hosťujúci Green. Po tomto momente nasledovala štvorminútová presilovka Košíc a na ľade ostalo veľké množstvo krvi.

„Nič sa nedá robiť, taký je hokej a tá bolesť stojí za to. Green to asi neurobil úmyselne. Robil všetko preto, aby odpálil puk spred bránky a bohužiaľ ma trafil do úst,“ povzdychol si M. Slovák, ktorému na tvári pribudlo deväť stehov a nalomené má dva spodné zuby. „Už v prvom momente som videl, že sa tam valí krv. Ostal som však na mieste, aby som nezašpinil celú plochu. Počkal som na uterák a až potom som sa vrátil na striedačku. Dohrával som už aj s rozpáraným lícom. V tom adrenalíne to necítite, horšie to bude zajtra.“

Pohľad na zakrvaveného útočníka zamával predovšetkým jeho najbližšími. Plná obáv bola na tribúne predovšetkým jeho mamka. „Mal som tu rodičov, netere s frajermi i manželku s deťmi. Opýtam sa ich, či tŕpli, alebo to mali na háku,“ pousmial sa na záver „Čibi“.

Druhý duel série je na programe už dnes o 17.30 h opäť v košickej Steel aréne.