Tohtoročný Memoriál Ladislava Trojáka ovládli Barani!

PRIDANÉ: 28.8.2023

Vyvrcholenie Memoriálu Ladislava Trojáka prinieslo dramatický súboj medzi našimi oceliarmi a kamzíkmi a aj stredoslovenské derby. Tento ročník turnaja bol nesmierne vyrovnaný čo potvrdil Zvolen výhrou proti doposiaľ nezdolaným baranom a remíza, ktorá sa zrodila v zápase oceliarov s kamzíkmi.

HKM Zvolen - BARANI Banská Bystrica - 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)

Góly a asistencie: 24' - Dobiš (Debnár), 50' - Hukel (Medveď), 55' - Rausa (Biba), 58' - Medveď (Krajči), 60' - Hukel (Medveď) - 24' - Novak (Foltin), 46' - Foltin (Béreš, Svatý)

HKM Zvolen: Ondavský - Biba, Necpál, Krajči, Ivan, Babinský, Raček, Výboch, Gavurík - Žiak, Zvolenský, Dobiš, Debnár, Hukel, Medveď, Hrušovský, Jelen, Rajnoha, Unterfranc, Rausa, Hybský

BARANI Banská Bystrica: Fedor, Gálik - Berko, Bezák, Kováč, Kukoľ, Béreš, Bíreš, Imriška, Jančo - Foltin, Halaj, Krnáč, Žiak, Habda, Lievaj, Novak, Šimko, Dilík, Ondrejčák, Paučík, Svatý

Záverečný deň turnaja otvoril súboj baranov s bryndziarmi pričom favoritom bola rozhodne Banská Bystrica, ktorá si chcela potvrdiť celkové víťazstvo na turnaji po výhrach s oceliarmi i kamzíkmi. V prvej tretine sa vyznamenali prevažne defenzívy oboch mužstiev keď Zvolen ubránil oslabenie po vylúčení Unterfranca a barani dokonca dvojnásobné oslabenie po vylúčení Habdu ku, ktorému sa rýchlo pridal Svatý čo ponúklo Zvolenu 90 sekúnd hry 5 na 3, ,ktorú však nevyužil.

V 24. minúte otvoril skóre Lucas Novak, no už o 10 sekúnd bolo vyrovnané po presnom zásahu Dušana Dobiša. Barani mohli stiahnuť vedenie na svoju stranu, na začiatku druhej polovice stretnutia, počas početnej výhody, no v jej závere prišlo vylúčenie Habdu s Bibom za hrubosť. Do konca tretiny gól nepadol a do záverečnej tretiny sa tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

V 43. minúte prišla presilovka Banskej Bystrice, ktorá ostala nevyužitá, no už o minútu neskôr sa presadil Samuel Foltin a poslal baranov do vedenia. Záverečných 10 minút však patrilo Zvolenčanom keď najprv vyrovnal Hukel a neskôr sa presadil Rausa s Medveďom čím priblížili Zvolen k prvými bodom na turnaji. Záverečná minúta priniesla vzájomné vylúčenie Bíreša s Dobišom a sekundu pred záverečnou sirénou potvrdil výhru Zvolena druhým gólom v zápase Lukáš Hukel.

HC Košice - HK ŠKP Poprad - 4:4 (2:0, 1:1, 1:3)

Góly a asistencie: 10' - Markuš (Pinďár), 13' - Danko, 29' - Laciak (Oboril), 58' - Markuš (Dravecký, Kimák) - 22' - Kubat, 42' - Murin (Olekšák), 48' - Jaško, 59' - Krempaský (Renner)

HC Košice: Kiss - Stančík, Laciak, Zeleňák, Oboril, Kubáni, Janke, Dravecký, Veselý - Danko, Friedl, Kotvan, Pinďár, Markuš, Regináč, Blaško, Tomka, Horňák, Kimák, Kopera, Timko

HK Poprad: Martinko - Pittner, Šíp, Jaško, Pavličko, Suchý, Plučinský, Renner, Rusnák - Murin, Tkáč, Kubat, Neckár, Olekšák, Švec, Krempaský, Kušmirek, Šromovský, Knapík, Šulej, Valigura

Záverečný zápas turnaja priniesol atraktívne východoslovenské derby do, ktorého lepšie vstúpili Košičania zásluhou Dominika Markuša, ktorý skóroval v 10. minúte a už o necelé 3 minúty neskôr sa presadil aj Bekim Danko, ktorý potvrdil, že turnaj mu strelecky chutí. Na konci úvodnej tretiny však prišlo vylúčenie Zeleňáka a to v úvode druhej tretiny potrestal Alexej Kubat.

Onedlho mal Poprad k dispozícii ďalšiu presilovku, tú však nevyužil a neskôr na trestnú lavicu zasadol hráč Popradu Lukáš Knapík. Jeho vylúčenie tesne po jeho návrate využil Košičan Marek Laciak. Záver tretiny nepriniesol nič zaujímavé a tak išli do šatne spokojnejší oceliari s vedením 3:1.

Už v 42. minúte strelil kontaktný gól Samuel Murin a o 5 minút neskôr vyrovnal Oliver Jaško čím vrátil Poprad do hry o víťazstvo. Poprad nevyužil vylúčenie Oborila za napadnutie a keď v 58. minúte skóroval hráč oceliarov Dominik Markuš zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté. Prišlo však ďalšie vylúčenie Oborila a minútu pred koncom zápasu vyrovnal Marcel Krempaský. Body si tak aktéri zápasu podelili.

Bekim Danko, hráč HC Koice: Je to veľká škoda, boli sme blízko k striebru. Viedli sme 3:1, ale zbytočne sme zvoľnili a inkasovali sme pár gólov. Potom sme sa opäť dostali do vedenia, ale v závere sme nevyhodili puk pri power play súpera a bolo z toho vyrovnanie. Taký je bohužiaľ hokej. Stačilo o chybu menej a mohli sme byť aspoň druhí. Získali sme však skúsenosti a verím, že ich využijeme počas sezóny. Našim cieľom bude prvá štvorka a radi by sme skúsili zabojovať aj o titul.