Tomáš Mikúš: V play-off musíte mať krátku pamäť

PRIDANÉ: 6.4.2024

Vstup do semifinálovej série proti Spišskej Novej Vsi nám výsledkovo nevyšiel. Do zápasu parádnej úrovne sme vo vypredanej Spiš aréne vykročili výborne a v pätnástej minúte svietilo na ukazovateli skóre 1:3. Domáci dokázali skóre postupne otočiť vo svoj prospech, no na štvrtý gól Dalibora Bortňáka odpovedal už o 23 sekúnd neskôr svojim druhým presným zásahom Joona Jääskelainen. O výsledku napokon rozhodla strela Dávida Romaňáka v tretej minúte predĺženia, ktorú ešte pred brankárom Dominikom Riečickým tečoval Róbert Džugan.

„Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorý mohol dopadnúť na obe strany. Bohužiaľ vyhrala Spišská, ale diváci si to museli užiť. Fanúšikovia na oboch stranách boli skvelí a vytvorili parádnu atmosféru. Dodávali nám extra energiu,“ vyslovil sa Joona Jääskelainen. Fínsky kanonier si do semifinále preniesol streleckú formu zo série proti Slovanu a v tohtoročnom play-off nasúkal už 8 gólov. „Snažím sa len strieľať a každý gól poteší. Mrzí ma však, že nám to v tomto zápase nestačilo na víťazstvo. Musíme hrať jednoducho ešte lepšie a zvládať aj detaily, ktoré nám tentoraz unikli.“

Podľa strelca druhého košického gólu Tomáša Mikúša je strata dvojgólového náskoku mrzutá, úvodný duel semifinále však ponúkol z pohľadu tímu obhajcu majstrovského titulu aj veľa pozitív.

„Prvá tretina bola neočakávane ofenzívna. Čakal sa skôr taktický boj  bez gólov. Takto sa séria rozbehla veľmi rýchlo na plné obrátky a napokon bol z toho klasický play-off zápas. V play-off musíte mať krátku pamäť. Teší ma, že sme vedeli zareagovať na inkasované góly a ukázali sme bojovného ducha. V tomto musíme pokračovať. Stretli sa dve výborné mužstvá a každý čakal, že to bude vyrovnané. Predpoklady sa naplnili a bude to o detailoch.Pre ľudí je to iste výborná séria a navyše bol kvalitný i hokej. Diváci si to určite užili a škoda len, že nám to nevyšlo aj výsledkovo. V sobotu musíme byť lepší a dúfam, že vyhráme,“ vyslovil sa 30-ročný útočník HC Košice. 

Tréner Dan Ceman ocenil pri hodnotení zápasu predovšetkým prvú tretinu. 

„Tá sa mi páčila. Vedeli sme, že na nás doma vybehnú, ale vyrovnali sme sa s tým veľmi dobre. Dostali sme sa do vedenia, ale potom sme mali hrozný štart do druhej tretiny. S pukom sme pracovali veľmi pomaly a chýbali nám pohyb i agresivita. V tretej tretine to bolo opäť lepšie, ale v ďalších zápasoch musíme byť výraznejší, rýchlejší a puk musíme posúvať lepšie. Súper nás dobre forčekoval a urobili sme aj pár chýb v defenzíve. Pozrieme si video a pripravíme sa tak, aby sme boli v druhom zápase lepší,“ zakončil kanadský tréner „oceliarov“.

Druhý zápas série je na programe už v sobotu o osemnástej hodine, opäť v Spiš aréne.