2 : 1 pp
(1:0, 0:1, 0:0 — 1:0)
HK Dukla Ingema Michalovce

HC Košice — HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 — 1:0)

Góly a asistencie: 12. Chovan (Paršin, Snuggerud), 62. Chovan (Paršin, Snuggerud) – 31. Regenda (Keränen)

Vylúčení: 7:5 na dve min., navyše: McPherson (KOS — 10 min. za nešportové správanie sa), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel ml., Orolin — Stanzel, Ordzovenský (všetci SVK). Diváci: bez divákov.

HC Košice: Košarišťan (Jurčák) — Snuggerud, Saucerman, Šedivý, Romančík, Cibák, Deyl, Novota — McPherson, Slovák, Bartánus — Paršin, Chovan, Pereskokov — Mrázik, Linet, Klhůfek — Rogoň, Havrila, Milý — Jokeľ

HK Dukla Ingema Michalovce: Vošvrda (Kaarlehto) — Bokroš, Stripai, Pavlin, Macejko, Bača, Gajdoš, Lačný — Regenda, Cameranesi, Mráz — Galamboš, Suja, Keränen — Žitný, Buc, Kukuča — Chalupa, Hájnik, Mašlonka

Východniarske derby medzi Košiami a Michalovcami prináľalo zaujímavé momenty už od svojho začiatku. Dlho sa nečakalo ani na prvú šancu, tá prišla vo štvrtej minúte. Košarišťan vtedy zrážal Mašlonkov puk na Galamboša, následne však nedal michalovskému strelcovi žiadu šancu. Na opačnej strane využili svoju úvodnú veľkú šancu Košičania. Tí sa po vyhratom buly rýchlo sformovali, Snuggerud prenechal miesto na modrej čiare Paršinovi a ten vypálil. Jeho ranu tečoval do siete úspešne Chovan, vďaka nemu oceliari viedli 1:0. O minútu neskôr sa s tým snažil niečo urobiť Paršin, ktorý to skúšal spomedzi kruhov, ale na Košarišťana bol prikrátky. V 15. minúte zasa po akcii McPhersona inkasoval prihrávku do predbránkového priestoru Slovák, v tomto prípade ostal neprekonaný Vošvrda. V úvodnej časti sme tak videli jediný gól, po ktorom domáci viedli 1:0.

Dobrým herným prejavom sa prezentovali oba celky aj počas prostrednej časti riadnej hracej doby. Prvý zo svetlých momentov Michalovčanov prišiel v závere 25. minúty, keď strieľali počas ich presilovej hry Stripai, Buc aj Kukuča. Ani jeden z nich však puk do siete súpera neposlal. V 28. minúte sa to nepodarilo ani Keränenovi, ktorý len vyprášil betón Košarišťana. Rovnaký muž si však následne počkal na Regendu, naservíroval mu puk priamo pred bránkovisko a vyzval ho tak na strelenie vyrovnávajúceho gólu. To Regenda neodmietol. Navyše, hostí mohol ešte pred prestávkou dostať do vedenia Mráz, ktorý ale v prečíslení puk do siete neupratal. Po dvoch tretinách bol tak stav zápasu nerozhodný.

Ak chcel niektorý z celkov bodovať v košickej Steel aréne naplno, pred sebou mal neľahkú úlohu — v tretej časti minimálne raz skórovať a súperovi to nedovoliť. Vzhľadom na dobrú defenzívnu prácu na oboch stranách sa tak ale neudialo, preto sa zápas presunul aj do predĺženia. V ňom spečatil košickú výhru druhým gólom v zápase domáci kapitán Chovan.