Sense aréna

a

CASSOVAR Sense aréna bola otvorená v priestoroch Steel arény 10. septembra 2021. Toto nové VR tréningové centrum bude slúžiť mladým hokejovým talentom, ktoré majú záujem na sebe tvrdo pracovať, ale aj širokej verejnosti. Cieľom je za pomoci virtuálnej reality zlepšovať individuálne zručnosti hráča a brankára (tlačová správa z otvorenia arény >>)..

Virtuálna realita ako pomôcka pri drilovaní individuálnych zručností

Sense aréna využíva technológiu virtuálnej reality, aby vytvorila hráčom rôznorodé situácie a okolnosti, ktoré nastávajú v zápasoch a hráči ich môžu trénovať tak dlho ako je potrebné. K tréningu potrebuje hráč špeciálne upravenú hokejku. Tá prenáša reálne pohyby do digitálneho sveta a aj opačne v podobe odozvy pri dotyku digitálneho puku. Rovnako upravené sú aj špeciálne brankárske rukavice.

Tréner sleduje všetko, čo hráč vidí v okuliaroch na monitore počítača, môže robiť záznam jeho činnosti a následne si ho s hráčom pozrieť, odkonzultovať a znova danú činnosť zopakovať. Hokejista môže jeden úkon trénovať dovtedy, kým nie je so svojim výkonom 100% spokojný. Sense aréna si za krátky čas získala veľký kredit medzi špičkovými hráčmi a klubmi vrátane NHL.

Vďaka partnerom sa posúvame vpred

Výstavbu Sense arény podporil hlavný partner - CASSOVAR a partneri ZMT - stav, Slovenský zväz ľadového hokeja, Sense Arena, Glice.cz a BarCom

a