(1:0, 0:0, 0:2)
HK Dukla Ingema Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly a asistencie: 16. Suja – 43. Olsson (Rogoň, Havrila), 44. Chovan.

Vylúčení: 1:5 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Smrek, Žák – Jurčiak, Hercog (všetko SVK) – Ország (videorozhodca)

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Košarišťan) – Glazkov, Michalčin, Hammond, Osburn, Mihálik, Štajnoch, Macejko – Paločko, Suja, Zabusovs – Lapšanský, Valentini, Žitný – Bezúch, Buc, Stripai – Chalupa, Galamboš, Vašaš

HC Košice: Janus (Riečický) – Deyl, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Bartoš A. – Leskinen, Pollock, Jääskeläinen – Rogoň, Chovan, Bartánus – Parshin, Slovák, Lamper – Jokeľ, Linet, Tybor – Havrila

Janus mal čo hasiť už na začiatku. Najviac ho ohrozila dorážka Valentiniho z 3. minúty. Košičania sa osmelili po 4 minútach. Viacero nepresných deloviek hostí mohla vystriedať radosť z trestného strieľania, v ktorom však Pollock zasiahol žŕdku. KNeskôr z kontry zakončoval Leskinen. V 16. minúte však šokoval Suja, ktorý využil svoju rýchlosť a natiahol strelu spoza obrancu. Janus puk nemohol vidieť – 1:0. Tesne pred prvou sirénou sa Michalovčania dostali k strele, ktorú navyše tečoval Buc, ale Janus zatvoril dvere.

Ďalšie ohrozenie zo strany domácich predviedol Štajnoch, ktorý opečiatkoval košické brvno. Nič nezmenila ani komunikácia s videorozhodcom. Domáce líšky dostali až štvorminútovú presilovku, ale ubránili sme sa a nepustili domácich  do vyloženej šance. V 30. minúte ukázal v útočnom pásme svoju zručnosť Leskinen, ale jeho individuálna akcia sa gólom neskončila. O minútu neskôr mohol zvýšiť Valentini. Kanadská posila Michaloviec zasiahla tyčku. Oceliari zvládli potom aj ďalšie oslabenie a dokonca Pollock útočil, ale neúspešne. Líšky dostali aj tretiu početnú výhodu, no ani v tej neuspeli hoci to vyzeralo už lepšie ako v predchádzajúcich prípadoch. Dve minúty pred druhou sirénou sa strhol z nevinnej akcie pred Janusom veľký zmätok, ale puk napokon schoval. V závere tretiny skúšal už druhýkrát v zápase Šedivý šikovným pokusom prekonať Škorvánka, ale do šatne odišli hostia za nezmeneného stavu.

V 43. minúte sa oceliari dočkali. Zatienený výhľad brankára využil Olsson a prepálil puk do siete. Asistoval mu aj Havrila. O pol minútu neskôr si s pukom medzi kruhmi neporadil obranca OsburnChovan zabezpečil hosťom vedenie. Košičania tlak stupňovali a na spadnutie bol aj tretí gól. Na hokejke ho už-už mali Šedivý, Ferenc aj Slovák. Domácim sa darilo len vyhadzovať puky, kým hostia sa naďalej usilovali o poistný gól. Až 4 minúty pred koncom tretiny sa Michalovčania na chvíľu usadili v pásme. Vyrovnať skúšal Vašaš, ale cez Janusa neprešiel. 100 sekúnd pred sirénou Košičania mali na mále, ale puk spred vlastnej bránky v tlačenici napokon upratali. Domácim sa už vyrovnať nepodarilo ani v šiestich.