HC Košice
13.kolo
3 : 2
(2:1, 1:0, 0:1)
HC SLOVAN Bratislava

Po piatkovom fantastickom obrate proti nitrianskym "corgoňom" dnes našich chlapcov čakal ďalší vonkajší duel a opät sa jednalo o šláger kola. V Bratislave nás privítal domáci Slovan a proti sebe nastúpili dva tímy s najlepšou aktuálnou formou. Najväčšie slovenské derby však mohlo mať len jedného víťaza. Ním dnes boli "belasí", zásluhou čoho natiahli svoju sériu výhier už na päť zápasov a upevnili si miesto lídra extraligového pelotónu.

HC Slovan Bratislava - HC Košice 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Góly a asistencie: 13. Takáč (Beňo. Harris) , 16. Zigo (Beňo, Harris), 24. Rapuzzi (Yogan, Mackenzie) - 8. Chovan (Pereskokov, Romančík), 44. Pereskokov (Parshin, Chovan)

Vylúčení: 7:7 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Müllner – Ševčík, D. Konc ml (všetci SVK).

HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (Windsor) – MacKenzie, Golian, Štajnoch, Sersen, Gachulinec, Maier, Beňo – Gašpar, Harris, Takáč – Sukeľ, Rapuzzi, Yogan – Matoušek, Bezák, Zigo – Preisinger, Kytnár, Lukošík

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Saucerman, Šedivý, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák – Bartánus, Slovák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Parshin – Belluš, Klhúfek, Rogoň – Milý, Havrila, Jokeľ

V prvej vážnejšej príležitosti sa ocitol na konci druhej minúty Marek Bartánus, avšak Guldevskisa neprekonal a pri pokuse o dorážku sa dopustil nedovoloného zákroku. Prvú početnú výhodu duelu tak mali domáci hokejisti, no tej sme sa bez problémov ubránili. "Belasých" to ale nakoplo a zatlačili nás v obrannej tretine, z čoho pramenila aj ich druhá presilová hra. Tá už bola o niečo nebezpečnejšia, paradoxne sme však pár sekúnd po jej konci udreli my. Na konci ôsmej minúty sa do protiútoku vydal kapitán "oceliarov" Michal Chovan a presnou strelou švihom spoza obrancu otvoril skóre šlágra 13. kola Tipos extraligy. Aktívna hra domácich bola odmenená vyrovnávajúcim gólom produktívneho Samuela Takáča v trinástej minúte. 1:1. Onedlho sa naskytla bratislavskému celku možnosť aj na otočenie priebežného stavu. Naše tretie vylúčenie našťastie netrvalo dlho a po faule Ziga sa pokračovalo vo formáte 4 na 4. Počas neho sa v prečíslení ocitol Parshin so Šedivým, no prvý menovaný závahal a nebolo z toho nakoniec nič nebezpečné. Ako sa taká situácia má riešiť predviedol na opačnej strane klziska navrátilec z trestnej lavice Zigo a prekonal Košarišťana. V závere úvodného dejstva sme ešte boli svedkami držania Matouška a následnej hromadnej šarvátky. V poskytnutej početnej výhode sme zatvorili útočné pásmo, ale našu snahu prerušila siréna, a tak sa do šatní išlo za stavu 2:1 v prospech Bratislančanov.


Vstup do prostrednej časti nebol úplne podľa našich predstáv. Zvyšný presilovkový čas sme nedokázali pretaviť do vyrovnania. Sukeľ ešte zoči-voči Košarišťanovi neuspel, ale po útočnom faule Jokeľa už "belasí" na štvrtý pokus využili presilovú hru, a to zásluhou nekompromisného príklepu Yogana. 3:1. V početnej výhode sme mohli rýchlo odpovedať, avšak proti Klhúfkovi výborne zasiahol lotýšský strážca "svätyne". Do konca druhého dejstva bolo ešte viacero sľubných šancí na oboch stranách, no defenzívy boli v strehu a brankári už za svoj chrbát žiaden puk nepustili, preto sa Slovan tešil z dvohgólového vedenia po štyridsiatich minútach.

V záverečnej časti sme robili všetko pre to, aby sme doviedli duel minimálne do predĺženia, avšak konsolidované zadné rady nášho najväčšieho rivala nám nedali šancu, i keď sme domácich dostávali viackrát pod tlak. Žiaľ, stačilo to len zdramatizovanie súboja. Ďalšiu početnú výhodu sme už využili a úspešným strelcom bol Vadim Pereskokov, ktorý v 44. minúte znižoval na 2:3 z nášho pohľadu po prihrávke od svojho krajana Denisa Parshina. Čo sa týka zmeny skóre, to bolo všetko a z horúceho ľadu "belasých" odhcádzame po dobrom výkone naprázdno.