4 : 5 sn
(1:3, 3:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
HKM Zvolen

HC Košice - HKM Zvolen 4:5 sn (1:3, 3:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 15. Lunter (Jääskeläinen, Breton), 26. Bartánus (Breton, Berger), 29. Chovan (Fejes, Krivošík), 29. Lamper (Šimun) - 7. Langkow (Bondra, Hecl), 16. Zuzin (Kašlík, M. Hults), 19. Bondra (Langkow), 58. C. Hults (Zuzin), rozh. sam. nájazd Kašlík.

Rozhodovali: Žák, Snášel - Pribula, Jurčiak

Vylúčení: 2:9 na 2 min., navyše Bartoš (Koš.) 5 min. + DKZ za vrazenie na mantinel

Presilovky: 3:1

Oslabenia: 0:1

HC Košice: Janus (Sabol) - Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Bartoš, Deyl, J. Hudec - Krivošík, Pollock, Fejes - Rogoň, Chovan, Lamper - Jääskeläinen, Berger, Lunter - Bartánus, Šimun, Havrila

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) - Hain, Sládok, Čulík, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Haborák - Šiška, Langkow, Bondra - Kašlík, M. Hults, Hecl - Marcinek, Viedenský, Zuzin - Kolenič, V. Fekiač, Csányi

Dan Ceman, hlavný tréner HC Košice: „Trochu frustrujúci zápas, boli tam vzostupy aj pády, ako jazda na horskej dráhe. Očividne na zápas malo veľký dopad to 5 minútové vylúčenie. Začali sme veľmi dobre, boli sme sústredení, a to potom otočilo celú tretinu naruby. Nepoviem k tomu vylúčeniu viac, len že sa ťažko akceptovalo. Veľa akcií si Zvolen vytvoril v predbránkovom priestore, sú úžasný tím, hráčí ako Langkow, Hults, tí sú v tomto priestore excelentní. Aj napriek tomu, že sme sa sústredili na to, aby sme v prebránkovom priestore hrali do tela, Zvolen skóroval práve odtiaľ. Tam sme jednoducho Zvolenu nestačili, boli lepší, než my. Skvelá druhá tretina, skvelé nasadenie našich hráčov, ukázali veľa bojovného ducha, tým ako to otočili na 4:3. Excelentná druhá tretina. Tretiu tretinu sme celkom ovládli, ale potom tam bol ten nešťastný odrazený puk od nášho hráča. Hrali sme proti dobrému tímu a mohlo sa to skončiť víťazstvom pre ktoréhokoľvek z nás. To bolo zjavné, keďže zápas rozhodli až nájazdy. Som sklamaný, cítil som, že sme mohli skončiť lepšie, ale musíme sa zlepšiť v predbránkovom priestore v našom pásme.

Peter Oremus, hlavný tréner HKM Zvolen: „Myslím si, že sa stretli dve kvalitné mužstvá. Oba, aj my aj Košice, máme kvalitné tímy, vysoké ciele aj v tomto ročníku a tá hra tých divákov mohla baviť. Mňa akurát mrzí ten vstup našich hráčov do druhej tretiny, jednoducho tam musíme byť viac aktívny, aby sa nestali veci, aké sa tam stali v tej druhej tretine, ale opakujem, kvalita je aj na jednej, aj na druhej strane. Hokej bol pekný, a nás to víťazstvo, aj keď na samostatné, strašne teší.“