5 : 3
(2:0, 2:1, 1:2)
HC SLOVAN Bratislava

HC Slovan Bratislava — HC Košice 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

Góly a asistencie: 3. Matoušek (Zigo, Štajnoch), 13. Bačik (Bortňák, Matoušek), 35. Matoušek (Ališauskas, Kundrík), 40. Peluso (Harris, O'Donnell), 58. Kundrík (Lukošik, Štajnoch) — 40. Frič (Slovák, Deyl), 51. Poirier (Klhůfek, Jokeľ), 58. Poirier (Frič)

Vylúčení: 6:4 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner, Žák — J. Konc ml., Jedlička (všetci SVK)

HC Slovan Bratislava: Parks (Gudlevskis) – Ališauskas, Valach, Štajnoch (C), Bačik, Brodzinski, Maier (A), Beňo – O'Donnell, Haris, Peluso – Matoušek, Zigo (A), Lukošík – Rapáč, Bortňák, Kundrík – Jendek, Uram, Ondriš – Ožvald

HC Košice: Riečický (Vay) – Baránek, Nemčík, Růžička, Michalčin, Deyl (A), Slovák (A), Petran – Klhůfek, Chovan (C), Belluš – Poirier, Mráz, Jacobs – Jokeľ, Eliaš, Lapšanský – Krasničan, Frič, Jenyš – Vaculík

Do zápasu vstúpili aktívnejšie košickí hokejisti, ktorí sa bezprostredne po úvodnom vhadzovaní dostali s pukom a preniesli ho pred bránku stráženú gólmanom Parksom. Po pätnástich sekundách hry tam zakončoval Nemčík a o ďalších tridsať ho napodobnil aj Belluš, brankár Slovana si však s obomi pokusmi poradil. Rýchly gól však padol na opačnej strane. V úvode tretej minúty sa puk dostal na ľavú stranu, kde sa doň oprel Matoušek. Ten prekonal ranou zápästím Riečického a poslal tak Bratislavčanov do vedenia. To mohlo byť v ôsmej minúte už dvojgólové, do šance sa totiž dostal aj Harris. Na jeho strelecký pokus však Riečický zareagoval efektným zákrokom, stav sa tak tentokrát nemenil. Jednogólové vedenie domácich napokon platilo do 13. minúty. Od modrej čiary to vtedy príklepom vyskúšal Bačík a keďže mal Reičický zakrytý výhľad, puk si našiel až vo svojej sieti. To bolo pred prestávkou z oboch strán všetko, stav sa už pred odchodom do šatní viackrát nemenil. Po úvodnej dvadsaťminútovke tak v hlavnom meste platil priebežný stav 2:0.

V úvodnej dvojminútovke prostrednej časti riadnej hracej doby sa síce Košičania dostali k presilovej hre, no, paradoxne, tvorili počas nej domáci Slovanisti. V 23. minúte sa v úniku ešte snažil poslať puk Rapáč na Bortňáka, jeho zakončenie zblízka už ale veľa neznamenalo — Riečický si dal dostatočný pozor. V 26. minúte sa snažil o kontaktný gól Lapšanský. Ten stál tesne pred Parksom, no ani on recept na bratislavského brankára nenašiel. Naopak, v 35. minúte sa domáci dočkali tretieho presného zápasu, keď to poslal Matoušek do horných partií Riečického svätyne a rozvlnil tak sieť. V závere druhej tretiny sa Košičania dostali do pásma, kde dohrávali na prvý pohľad stratenú útočnú akciu. Napokon sa im to vypomstilo, ako posledný sa totiž puku dotkol Frič, ktorý ho poslal do Parksovej siete. Aj na toto ale našli domáci odpoveď ešte pred prestávkou, na 4:1 upravoval 22 sekúnd pred pauzou Peluso.

Tím z hlavného mesta republiky mal tak zápas rozohraný ideálnym spôsobom a do záverečnej tretiny mohol vkročiť s pokojom na hokejkách. Naopak, ak ešte chceli Košičania pomýšľať na bodový zisk, v útočnej zóne museli byť omnoho produktívnejší. Proti dobre zabezpečenej defenzívnej hre súpera to však mali už len veľmi ťažké. Gôly však napokon padať začali. V 51. minúte znížil Poirier na 2:4 z košického pohľadu, následne prinavrátil domácim trojgólové vedenie Kundrík. Zápas sa však napokon skončil výsledkom 5:3, keďže Poirier sa do listiny strelcov zapísal aj po druhýkrát.

Marcel Šimurda, tréner Košíc: „Úvodná tretina nebola z našej strany ideálna, aj keď sme si v prvých striedaniach vytvorili čiastkový tlak. Súper nám odskočil o 2 góly.  Chlapcom nemôžem uprieť snahu, so zápasom sme sa snažli ešte niečo spraviť ale bohužiaľ nám to už nevyšlo.“