5 : 2
(1:1, 2:0, 2:1)
HK Poprad

HC Košice — HK Poprad 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly a asistencie: 17. Klhůfek (Baránek, Réway), 33. Poirier (Chovan, Jacobs), 34. Lapšanský (Belluš), 48. Eliaš (Lapšanský, Poirier), 50. Réway (Klhůfek, Chovan) – 13. Bjalončík (Matúš Paločko), 50. Livingston (Haščák, Svitana)

Vylúčení: 6:4 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Valach — Valo, Beniač (všetci SVK)

HC Košice: Riečický (Vay) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák (A), Deyl, Petran, Krasničan — Réway (A), Chovan (C), Klhůfek — Belluš, Mráz, Lapšanský — Eliaš, Jacobs, Poirier — Jokeľ, Havrila, Frič

HK Poprad: Vošvrda (50. Rychlík) — Drgoň, Višnevskij, Seigo, Hudec, D. Brejčák (A), Ulrych, Kramár, Valigura — Svitana (C), Skokan (A), Haščák — Mashinter, Preisinger, Handlovský — Tavi, Bjalončík, Livingston — Mešár, Matej Paločko, Matúš Paločko

Posledné východniarske derby medzi Košicami a Popradom v základnej časti sa začalo veľmi aktívne. Už v prvej minúte si oceliari dokázali vypracovať prvú sľubnú šancu, na konci ktorej bol Chovan. Ten ostál v medzikruží sám, ale svoje zakončenie poslal tesne vedľa Vošvrdovej svätyne. Na opačnej strane mohol padnúť presilovkový gól v piatej minúte. Od modrej čiary strieľal príklepom Seigo, jeho puk Riečický len vyrážal späť do hry. O dorážku sa snažili dvaja Popradčania, ani jeden ale ruky nad hlavu nezodvihol. Urobiť tak mohol až Bjalončík v 13. minúte, keď kamzíci využili miernu statickosť v košickej defenzíve. Puk sa dostal priamo k Bjalončíkovi, ktorý ho už dokázal uprarať za Riečického. Kamzíci viedli 1:0. V 16. minúte sa to mohlo zmeniť. Aj Vošvrdovi totiž vypadla strela od modrej, zúročiť to chcel Jokeľ. Puk ale do popradskej siete neposlal. Vyrovnania sa košický celok napokon dočkal o minútu neskôr. Od modrej čiary vypálil Baránek, tesne pred bránkoviskom ešte letiaci puk tečoval Klhůfek. Po úvodnej dvadsaťminútovke bol tak stav nerozhodný — 1:1.

Prostredná časť riadnej hracej doby bola z oboch strán výrazne opatrnejšia, čo sa podpísalo aj na minime šancí v jej prvej polovici. S výnimkou 29. minúty sa toto totiž na ľade veľa neudialo. Puk sa vtedy viackrát poodrážal, na čo zareahgoval lepšie popradský tím. Hostia v rýchlosti našli pri vzdialenejšej žrdi Svitanu, ktorý to skúľal rýchlou strelou. Riečický sa však bleskurýchlo presunul a lapačkou si pripásal zákrok zápasu. Druhá polovica druhej tretiny už bola na šance štedrejšia, dve z nich sa skončili aj gólom. V oboch prípadoch pritom skórovali domáci oceliari. V 33. minúte sa to podarilo počas presilovej hry Kanaďanovi Poirierovi, ktorý si pred bránkoviskom počkal na puk a razantným zakončením nedal Vošvrdovi šancu na úspešný zákrok. Český gólman v službách kamzíkov inkasoval aj o minútu neskôr. Vtedy prvý zákrok nezvládol, puk sa vrátil späť do hry a využil to Lapšanský. Oceliari tak vďaka dvoj gólom z druhej časti pred treťou tretinou viedli pomerom 3:1.

Do záverečnej časti riadnej hracej doby vstúpil predzápasový tabuľkový líder s jednoznačným úmyslom — minimálne dvakrát skórovať a naďalej sa tak biť o dôležité body z košického ľadu. Proti dobre organizovanej domácej defenzíve to však mal len veľmi ťažké. Navyše, karty rozdávali práve Košice, ktoré mohli skórovať v 44. aj 45. minúte. Na Vošvrdovi najskôr pohorel Belluš a následne aj Klhůfek. Potom sa však s gólmi doslova roztrhlo vrece. Košičania najskôr v 48. minúte zvýšili zásluhou Eliaša na 4:1, keď domáci útočník v situácii troch proti jednému na nič nečakal a volil priamu strelu. V 50. minúte ešte zápas presilovkovým presným zásahom na 4:2 zdramatizoval Livingston, ale Popradčania sa tešili len pol minúty. Následne totiž piatym košickým gólom vyhnal Vošvrdu z bránky Réway. Riečický ani Rychlík už v ďalšom priebehu zápasu neinkasovali, Košice tak zdolali Poprad pomerom 5:2.