4 : 1
(1:1, 3:0, 0:0)
HK Spišská Nová Ves

HC Košice – HK Spišská Nová Ves 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Góly: 12. Pereskokov (Slovák, Parshin), 27. Saucerman (Chovan, Snuggerud), 28. Parshin (Pereskokov, Slovák), 34. Havrila (Milý, Jokeľ) – 18. Hamráček (Atwal).

Vylúčení: 8:4 na dve min., 0:0 presilovky, 0:0 oslabenia

Rozhodovali: Konc st., Rojík – Hajník, Crman

HC Košice: Košarišťan (Jurčák) – Saucerman, Snuggerud, Šedivý, Volgin,Romančík, Deyl,  Jacko - Rogoň, Chovan, Klhúfek, Bartánus, Ihnačák, McPherson, Pereskokov, Slovák, Parshin, Milý, Havrila, Jokeľ

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík(Surák) – Atwal, Podlipnik, Romaňák, Beaudry, Ordzovenský, Česánek - Džugan, Salituro, Nieminen, Ahström, Kuru, Giľák, Štrauch, Vartovník, Hamráček, Štrauch, Vartovník, Hamráček

Už od začiatku duelu boli vpredu Košičania veľmi nebezpeční. V 4. minúte sa dostal do prvej dôležitej šance útočník Chovan. Následne však prebrali kontrolu nad hrou Spišiaci a tiež si vypracovali nejednu streleckú príležitosť. V 7. minúte opäť ohrozil bránu hostí košický útok – tentokrát zásluhou Pavla Klhůfka. Spišiaci neskladali zbrane len preto, že domáci sa tešili väčším ováciám. Hru ako na hojdačke mohol prelomiť gólom Luc Snuggerud, ale aj jeho strele odolal spišský gólman. Polepšiť si mohli hostia aj počas prvej presilovky, ale vyhadzovanie pukov košickými obrancami a chyby v rozohrávke Spišiakov obrali o ďalšiu veľkú príležitosť. V 12. minúte sa už domáci fanúšikovia dočkali. Spišskú defenzívu vycvičil skvelo hrajúci Marek Slovák, ktorý nahral autorovi gólu Pereskokovovi pred odkrytú bránu. Gól Košice nakopol v ofenzívnej aktivite ešte viac. Spišiaci stavili na dohrávanie súbojov. Tvrdá hra pri mantineloch im ale gól dlhšie neprinášala. Za Košice strieľali a tlačili sa do brány aj Ihnačá, McPherson či Saucerman. Odpoveď prišla na druhej strane. V 18. minúte vyrovnal Lukáš Hamráček. Aj Košičania po tomto góle prepli do módu fyzickej hry. Prvá tretina sa skončila za stavu 1:1.

Druhá tretina spočiatku priniesla vyrovnanú hru. Košičania postupne stále lepšie a lepšie udržiavali útočné pásmo. Po viacerých šanciach, v ktorých sa ocitali hráči zo všetkých štyroch útokov napokon prišiel vytúžený gól – typickou delovkou od modrej sa prezentoval Saucerman. Tento gól sa stal smer udávajúcim pre zvyšok tretiny. O necelé dve minúty udrel po skvelej kombinácii Pereskokova, SlovákaParshina skóroval posledný menovaný – 3:1. Spišiaci sa snažili byť naďalej dôrazní v súbojoch – body potrebujú ako soľ, no únava z množstva zápasov na súperových ihriskách sa prejavila. V ďalších košických šanciach sme videli McPhersonaBartánusa, no ani jeden z nich sa ďalšieho gólového zápisu nedočkal. Enormný tlak domácich pokračoval a eskaloval až do presilovej hry. Šťastie skúšal takmer naslepo aj Havrila, ale jeho strela tesne minula pravý horný spišskej brány. V 34. minúte pálil od modrej Juraj Milý a jeho strelu tečoval Matúš Havrila – 4:1. V samostatnom úniku sa ocitol aj Parshin, no nie každá košická tutovka sa mohla končiť jednoduchým gólom. Hostia sa prebudili až dve minúty pred sirénou, ale viac už nestihli. Po 40 minútach Oceliari videli 4:1.

Aj záverečné dejstvo začali ofenzívnejšie domáci hokejisti. V 45. minúte si vynútili Oceliari faul hostí, avšak v presilovej hre sa im nepodarilo skórovať. Na konci veľkej šance stál Ihnačák, ale puk mu preskočil hokejku. Košičania sa v koncovkách neunáhlilil, boli rozvážni a mysleli pár krokov vpred. Na opačnej strane klziska otestoval pozornosť Košarišťana obranca Atwal. Po tejto strele sa hostia opäť dostali do hry. Podarilo sa im nastreliť aj ľavú žŕdku košickej svätyne. Oceliarov tlačili dlhšie až sa napokon domáci previnili a vystavili sa ohrozeniu v oslabovej hre. Spišský dôraz neutíchal ani po presilovej hre. Mužstvá sa púšťali aj do provokácií, ktoré zavčasu uhasili arbitri. Posledné minúty zápasu sa ľahšie dohrávali Košičanom s pohodlným trojgólovým vedením. Situáciu si Oceliari skomplikovali ešte jedným vylúčením. Napriek tomu sa sám medzi kruhmi ocitol Oliver Jokeľ – brankára sa mu už prekľučkovať nepodarilo. Radosť divákov z vydareného zápasu prepukla do mexických vĺn. Atmosféra bola žičlivá, diváci poctili domácich hokejistov postojačky za veľké zaslúžené víťazstvo.