5 : 6
(2:2, 2:2, 1:2)
HC ‘05 Banská Bystrica

HC ´05 Banská Bystrica – HC Košice 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)

Góly a asistencie: 3. Výhonský (Sojka, Gabor), 15. Bačik (Kabáč, Kontos), 27. Kontos (Kabáč, Pavlin), 35. Sojka (Luža, Gabor), 58. Kontos (Urbánek, Gašpar) – 13. Chovan (Bartánus, Watling), 16. Campbell (Leskinen, Southorn), 28. Bartánus (Chovan, Olsson), 37. Jääskeläinen (Southorn, Chovan), 46. Southorn (Jääskeläinen), 47. Campbell (Watling, Šedivý).

Vylúčení: 4:5 na dve min., presilovky 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Moller, Hronský – Gegáň, Konc ml. (všetko SVK) – Ország (videorozhodca)

HC ´05 Banská Bystrica: Rahm (Belányi) – Bačik, Pavlin, Luža, Björkung, Ďatelinka, Holenda, Frídel – Kabáč, Kontos, Bíreš – Jendek, Tamáši, Šoltés – Gašpar, Urbánek, Výhonský – Gabor, Sojka, Sukeľ

HC Košice: Durný (od 40. min. Riečický) – Southorn, Olsson, Deyl, Šedivý, Novota, Ferenc, Bartoš A. – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Watling, Chovan, Bartánus – Tybor, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Milý

Predohrávku 11. kola začali lepšie Bystričania. V 3. minúte trestal hrubku v košickej obrane  Výhonský. Chyby sa vyskytovali na oboch stranách – jednu mohol potrestať Tybor, ale namieril to len do Rahmovej lapačky. Košičania neskôr ubránili  bystrickú presilovku. Na začiatku 13. minúty Košice vyrovnali – od modrej pálil Ferenc a k dorážke sa úspešne dostal Chovan. O pár sekúnd už oceliari hrali presilovú hru, ale nevyťažili z nej nič. V 15. minúte barani opäť viedli. Jednoduchý prechod do pásma zúžitkoval Bačik strelou k vzdialenejšej žŕdke. Ihneď po buly sa rútil na Durného aj Jendek, ale nezvýšil na 3:1. Prvú početnú prevahu si Košičania vynahradili v druhej presilovke. Už po 6 sekundách skóroval Campbell, ktorému puk pred bránku naservíroval Leskinen.

V 24. minúte mal Tamáši dvakrát na hokejke gól, ale skvelý Durný ho bravúrne vychytal. O 3 minúty neskôr už barani viedli – opäť vďaka rýchlemu prechodu do útočnej tretiny. Do bránky puk dorazil Kontos. Domáci sa radovali krátko – spolupráca Chovan – Bartánus v prečíslení poľahky uspela. Od 32. minúty hrali domáci hokejisti presilovku o 2 hráčov takmer celé 2 minúty. Košický gólman sa musel viackrát vyznamenať, ale udržal svoje mužstvo nad vodou. V 35. minúte hokejisti spod Urpína viedli už štvrtýkrát! Lužovu strelu od modrej tečoval do siete Sojka. Ani po tomto góle neudržali vedenie dlhšie ako 2 minúty – na 4:4 vyrovnal Jääskeläinen. Šance sa v tomto divokom zápase rodili veľmi frekventovane aj naďalej. So sirénou vypálil puk do siete ešte Výhonský, ale rozhodca ihneď avizoval, že strela bola vyslaná až po zaznení sirény.

Do tretieho dejstva nastúpil ako brankár Košíc Riečický. Košičania pritvrdili – pohrozili aj BartánusWatlingom. V presilovke sa prvýkrát dostali oceliari do vedenia – Southorn prestrelil Rahma. O minútu neskôr trestali hostia chybu Björkunga na zadnom mantineli – autorom gólu sa stal Campbell. Bystričania nevedeli prebrať hlavnú rolu v zápase prakticky celú tretinu a umožnili Košičanom predviesť sa vo výbornom svetle. Situáciu skomplikovalo košické vylúčenie a odvolanie Rahma, z čoho padol piaty gól domácich zásluhou Kontosa. Baranom nepomohol ani oddychový čas a dramatický súboj plný gólov priniesol radosť našim oceliarom.