3 : 5
(0:0, 2:2, 1:3)
MHk 32 Liptovský Mikuláš

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 3:5 (0:0, 2:2, 1:3)

Góly a asistencie: 34. Paločko (Salija, Jurík), 40. Varttinen (Kriška), 48. Walega (Kriška, Handlovský) – 27. Cibák (Pereskokov, Chovan), 28. Snuggerud (Parshin, Slovák), 47. Parshin (Bartánus, Snuggerud), 53. Pereskokov (Saucerman, Parshin), 59. Saucerman.

Vylúčení: 2:6 na dve min., presilovky 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Smrek, Müllner – Junek, Hercog (všetko SVK), Martinko (videorozhodca)

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Ivannikov (Kozel) – Varttinen, Ventelä, Kurali, Salija, Mezovský, Pavúk, Nemec, Dunčko – Handlovský, Walega, Kriška – Jurík, Elo, Michalík – Haluška, Uhrík, Paločko – Ďurina, Babka, Obdržálek

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Saucerman, Snuggerud, Romančík, Cibák, Šedivý, Deyl, Jacko – Bartánus, Slovák, Parshin – Mrázik, Ihnačák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Klhůfek – Rogoň, Linet, Jokeľ

Oproti zápasu v Michalovciach sa tento duel začal akčnejšie. Prvú šancu si vypracovali domáci, no strelu z kruhu vytesnil náš gólman Riečický. Už v 4. minúte sme sa dočkali prvého vylúčenia – hokejku si nepostrážil legionár McPherson a dal príležitosť Liptákom na úspech. Vysoké vystupovanie obrannej štvorky potvrdilo fakt, že Košice majú najlepšie oslabovky v lige. Oceliari však stále nevedeli prelomiť tlak domácich. V 7. minúte varili našu obranu útočníci prvej formácie mužov v červenom. K najväčšej príležitosti sa dostal Kriška. Neskôr pozhrozil aj Pavúk strelou od modrej. Liptovský nátlak sa vyostroval až do 10. minúty. Túto snahu mohol zavŕšiť gólom Walega, no v otvorenom priestore medzi kruhmi sa unáhlil a Riečický ho prečítal. Pri prvej košickej presilovke sa k strelám dostali SaucermanIhnačák, no domáci stáli v medzikruží natesno. Ihnačák neskôr chyboval v obrane a Liptáci mohli skórovať v oslabení, no napokon túto akciu Snuggerud zažehnal. Dynamika Liptákov a kopiace sa chybičky na strane Košíc herne nahrávali ligovým outsiderom. Počas ich presilovky dal o sebe pred bránkou vedieť Handlovský, ktorý tečoval strelu Krišku len tesne vedľa. Tri minúty pred prvou sirénou svitla Košiciam nádej, no Parshinova sťahovačka skončila iba na betónoch Ivannikova. O minútu neskôr išli do prečíslenia domáci hokejisti. Ventelä zobral ťarchu akcie na svoje ramená a snažil sa napodobniť Parshinovu sťahovačku. Chýbalo jej ale presnejšie zakončenie. Len 3 sekundy pred sirénou sa dostal do najväčšej tutovky zápasu Varttinen, ktorý nechal vyniknúť brankára oceliarov Dominika Riečického.

V úvodnom dejstve bolo dusno najmä pred bránkou hostí. Košičania si uvedomili pozíciu favorita zápasu a od začiatku druhej tretiny hrali tomu pripodobnenú hru. 25. minútu okorenil pekným prienikom Parshin, avšak napokon sa zamotal medzi domácimi obrancami. O chvíľu sa ocitol nechránený pred Ivannikovom aj Mrázik, ale ani jeho strela neotvorila skóre. Bezgólový stav stretnutia hľadal motiváciu iba u povzbudení prítomných divákov, no hra si pýtala gól už dlho. V 27. minúte sme sa dočkali a prišiel ako blesk z jasného neba. Cibák poslal nastrelený puk cez obrancov a Ivannikov mal zakrytý výhľad. Puk sa snažil tečovať ešte aj Pereskokov, no ten ostal ,,len“ pri asistencii. Prešlo iba 70 sekúnd a Oceliari dvíhali ruky nad hlavy aj druhýkrát. Akciu vypracoval asistent Denis Parshin, no z uhlu zakončoval precízny Luc Snuggerud. Tieto dva góly dali zápasu iskru a motivovali obe strany. Pre diváka sa začal ten pravý hokej. Húževnatosť domácich forwardov rezultovala v ďalšie vylúčenie na strane Oceliarov. Šedivého o krátky moment navštívil na trestnej lavici Jakub Linet. Oslabenie o dvoch hráčov už Košice nezvládli – trestal Matúš Paločko. Na konci 37. minúty využil ťažisko hry Klhůfek, ktorý poslal puk na opačnú stranu klziska. Tam našiel Šedivého, ktorý s pukom na hokejke premýšľal dobre, no skvelého Ivannikova neprekonal ani záludnou kľučkou. Koniec tretiny sa niesol v znamení nepríjemnej košickej ofenzívy – v spolupráci ChovanRomančík. Na opačnej strane skúšal šťastie z otočky Handlovský. Košický gólman radšej hru prerušil a to sa ukázalo ako rozhodujúce – 5 sekúnd pred sirénou vyrovnal Varttinen.

V 42. minúte pri rozohrávke vážne zaváhal Riečický, no uhasil oheň hrozby. Hra sa prerušovala len sporadicky a obe mužstvá sa snažili rozhodnúť už v tejto časti hry. Chyby Košičanov ich len zbytočne vystavovali nebezpečenstvu v situácii, v ktorej každý gól mohol rozhodnúť. V 47. minúte chybovali v obrane domáci a nevyhodený puk zachytil v pásme Snuggerud. Jeho strieľanú prihrávku zachytil Bartánus, ktorý ju poslal na zakončovateľa a hráča zápasu Denisa Parshina. Ruský legionár sa pohral s koncovkou a zvýšil na 3:2 z pohľadu Košíc. Radosť trvala iba krátko. O minútu vyrovnala elitná päťka Liptákov na čele s Walegom. Časomiera plynula neúprosne a zápas volal po momente, ktorý by ho rozhodol. Liptáci sa tlaku vyhli rýchlym vyrovnaním, no ohrozenia prichádzali ku koncu na oboch stranách takmer z každej akcie. Stupňovala sa aj nervozita. Hráči sa zbytočne púšťali do konfliktov, ktoré za nich hasili spoluhráči. Dôležitú šancu dostali Košičania pri vylúčení Michalíka. Obe strany bojovali tvrdo za ohlasov košických priaznivcov na tribúnach. A práve naši hokejisti vzišli z týchto minút šťastnejší – od modrej nekompromisnou strelou napol sieť Vadim Pereskokov – 4:3 pre Košice. Liptáci sa neskôr príliš nechávali zdržiavať osobnými súbojmi. Dostali sa k príležitosti v 56. minúte, keď napriek zhluku tiel pred bránkou Riečický úspešne zasahoval. Následne fauloval Cibák domáceho útočníka Krišku a ponúkol mužom v červenom možnosť vyrovnať. Táto presilovka domácich priniesla niekoľko kontroverzných súbojov a rozkúskovali záver tretiny. Domáci tréner stavil na šiesteho hráča, ktorý mal pomôcť tímu v poli, no naopak ihneď inkasovali. Strelou cez celé klzisko zavŕšil triumf hostí z východu Colton Saucerman. V poslednej minúte sa previnil hákovaním aj nový hráč z radov Oceliarov Ihnačák. Liptáci ešte raz odvolali Ivannikova. Ani niekoľko ďalších striel nepostačilo outsiderom na zníženie a Košice zvíťazili na Liptove 5:3.

Tlačová konferencia zdroj: YouTube MHk 32 Liptovský Mikuláš

Foto zdroj: Facebook MHk 32 Liptovský Mikuláš