1 : 7
(0:2, 0:3, 1:2)
HK Spišská Nová Ves

HK Spišská Nová Ves – HC Košice 1:7 (0:2, 0:3, 0:2)

Góly: 59. Štrauch (Atwal, Tyczynski) – 2. Lapšanský (Belluš), 18. Parshin (Chovan, Pereskokov), 30. Pereskokov (Jokeľ, Tansey), 33. McPherson (Slovák), 37. Tansey (Parshin, Pereskokov), 46. Rogoň (Belluš, Lapšanský), 49. Milý (Havrila, Jokeľ).

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák 21´) – Petgrave, Atwal, Romaňák, Ordzovenský, Česánek, Chovan Ma., Malina, Olejník- Džugan, Černý, Kuru,- Vrábeľ, Halama, Rapáč, – Štrauch, Tyczynski, Ščurko, – Hamráček, Vartovník, Tomala.

HC Košice:  Riečický (Košarišťan) – Saucerman, Šedivý, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Jacko, – Bartánus, Slovák, McPherson, – Pereskokov, Chovan Mi., Parshin, – Lapšanský, Rogoň, Belluš, – Milý, Havrila, Jokeľ.

Rozhodca: Žák, Konc. st., – Junek, Crman.

V jubilejnom desiatom kole Tipos extraligy sme sa predstavili na ľade nováčika zo Spišskej Novej Vsi. Ďalšie „východniarske“ derby sa pre nás skončilo najlepším možným spôsobom, získali sme veľmi cenné tri body a po výhre 7:1 z nášho pohľadu sme navyše zaznamenali prvú výhru na hosťujúcom štadióne.

Už od úvodu stretnutia sme vyleteli na domácich „rysov“, vďaka čomu sa nám podarilo otvoriť skóre hneď v druhej minúte. Po fantastickej defenzívnej robote Martina Belluša využil zaváhanie domáceho zadáka Matúša Chovana Adam Lapšanský a chladnokrvne zakončil. O pár okamihov to mohlo byť ešte veselšie, keď McPherson spoza brány umne nahrával Bartánusovi, ale rýchlym presunom nám Melicherčík pokazil radosť. V piatej minúte pohrozili aj Spišiaci. Na modrej čiare sa šikovne uvoľnil produktívny obranca Petgrave, nakorčuľoval si medzi kruhy a strelou švihom opečiatkoval ľavú žŕdku. Viac z hry však mali „oceliari“, čo im prinieslo druhý presný zásah. Náš kapitán Michal Chovan pred bránkou našiel Parshina, ktorý síce trafil len do konštrukcie brány, avšak bejzbalovým spôsobom si kuriózne do vlastnej siete vrazil puk Petgrave. To bolo z prvej tretiny všetko a do šatní sme tak za stavu 2:0 v náš prospech odchádzali spokojnejší my.

Cez prestávku sa domáci celok uchýlil k výmene gólmanov, Melicherčíka vystriedal Surák, ale želané ovocie to neprinieslo. Prvých päť minút prostredného dejstva bolo z oboch strán veľmi opatrných. Následne sme mali k dispozícii dlhú presilovú hru o dvoch hráčov. Tú sa nám nepodarilo využiť, ale o pár momentov neskôr si to naši chlapci vynahradili. Jokeľ perfektne vysunul Pereskokova, a ten si rutinérskym blafákom vychutnal mladého strážcu „svätyne“. Na 4:0 v náš prospech zvyšoval po chybe Česánka v rozohrávke Allan McPherson. To však nebolo všetko. Našu piatu početnú výhodu v stretnutí sme využili i na náš piaty gól. Na konci ukážkovej kombinácie z tridsiatej siedmej minúty bol Kevin Tansey, ktorý spomedzi kruhov nekompromisne prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Skorigovať priebežný stav však mohol z trestného strieľania Štrauch, no Dominik Riečický puk za svoj chrbát nepustil.

Do záverečnej časti hry sme vstupovali s pohodlným päťgólovým vedením. Lapšanský s Parshinom si dnes otvorili tohtosezónny strelecký účet a v závere piatej minúty tretej tretiny sa ku nim pridal aj Patrik Rogoň, keď po peknej individuálnej akcii Belluša úspešne dorazil puk za bránkovú čiaru. Tešili sa taktiež domáci hokejisti, keď v oslabení Černý pretečoval strelu za Riečického chrbát, avšak kvôli vysokej hokejke gól neplatil. Naopak, v štyridsiatej deviatej minúte opäť udreli „oceliari“, a to zásluhou nekompromisnej strely z hokejky Milého. Domáci nám svojou nedisciplinovanosťou darovali ešte jednu početnú výhodu o dvoch hráčov, no i táto ostala nevyužitá. Jednoznačný výsledok ešte na konci súboja kozmeticky upravil Andreas Štrauch, čím obral „Ričiho“ obral o prvé čisté konto v sezóne. To nám ale vôbec neprekáža, pretože zo Spiša odchádzame s presvedčivým víťazstvom v pomere 7:1, o ktoré sa pričinili siedmi rôzni strelci.