2 : 4
(1:2, 0:0, 1:2)
HC GROTTO Prešov

HC Košice — HC GROTTO Prešov 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Góly a asistencie: 13. Klhůfek (Šedivý, Mrázik), 49. Slovák (McPherson, Snuggerud) – 3. T. Nauš (Klíma), 14. Welychka (A. Nauš, Čacho), 48. Welychka (A. Nauš, Ťavoda), 57. A. Nauš (Čacho, Welychka)

Vylúčení: 3:2 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Žák, Štefik — Ševčík, Šoltés (všetci SVK). Diváci: bez divákov.

HC Košice: Košarišťan (Jurčák) — Snuggerud, Deyl, Šedivý, Romančík, Cibák, Saucerman, Novota — McPherson, Slovák, Bartánus — Paršin, Chovan, Pereskokov — Mrázik, Linet, Klhůfek — Jokeľ, Havrila, Rogoň — Milý

HC GROTTO Prešov: Bespalov (Petrík) — Rajnoha, Ťavoda, Turan, Glazkov, F. Fekiač, Růžička, Miškuf — A. Nauš, Čacho, Welychka — Michnáč, Šimun, Ljaľka — Žilka, Zagrapan, Ľalík — Klíma, V. Fekiač, T. Nauš

Hoci sa snažili byť v úvode predvianočného východniarskeho derby oba tímy opatrné, na úvodnú šancu sme príliš dlho čakať nemuseli. Prišla v 2. minúte, keď si obišiel nedôrazného Romančíka Šimun. Ten už ale nemal čas svoju strelu lepšie umiestniť, preto trafil len do Košarišťana. Na gól sa čakalo len do 3. minúty. Tomáš Nauš dostal prihrávku do jazdy, elegantne sa zbavil Deyla a v samostatnom úniku nedal na úspešný zákrok šancu Košarišťanovi. Oceliarom sa podarilo odpovedať o desať minút neskôr, keď súpera na dlhší čas zatvorili v jeho obranných radoch a po rane Šedivého od modrej čiary tečoval puk za Bespalova Klhůfek. Radosť domácich však príliš dlho netrvala, v 14. minúte totiž vrátil vedenie Prešovu Welychka. A keďže to bol posledný gól v prvej časti, Prešov po nej na košickom ľade viedol.

To, čo sa celkom nedarilo na začiatku zápasu, zdobilo ich hru prakticky počas celej prvej polovice druhej tretiny. Tímy boli opatrné a ich obranné rady v maximálnej možnej miere pomáhali vlastným gólmanom. Videli sme tak minimum vyložených príležitostí na zmenu skóre. Jedna taká prišla na strane Košíc v 36. minúte. Jokeľ vtedy zvládol osobný súboj pri mantineli, kde si puk podržal na čepeli, aby ho následne posielal do predbránkového priestoru Slovákovi. Ten bol blízko Bespalova, napriek tomu však dokázal zakončiť. Trafil ale len prešovského gólmana. Na opačnej strane boli o dve minúty neskôr v šanci aj hostia. Počas ich presilovej hry šiel Košarišťan na zadok, čo sa snažil neúspešne využiť Ljaľka. Záverečných 120 sekúnd už šance neprinieslo, preto sa stav v prostrednej časti nemenil.

Košičania vykorčuľovali do záverečnej tretiny s úmyslom stav zápasu minimálne vyrovnať, no proti boli odhodlaní zverenci Ernesta Bokroša. Tí sa dostali v 48. minúte opäť do dvojgólového vedenia. Puk dostal do jazdy Welychka, ktorý si ešte v pohybe položil na ľad Košarišťana a popri jeho nohe skóroval. Už o jednu minútu a jednu sekundu neskôr bol ale rozdiel opäť jednogólový, po priťuknutí McPhersona sa o to postaral Slovák. Zápas sa definitívne lámal v 57. minúte, keď upravil stav na 2:4 Aurel Nauš. Napokon išlo aj o posledný gól v samotnom stretnutí.