3 : 2
(3:0, 0:1, 0:1)
HC GROTTO Prešov

HC Košice — HC GROTTO Prešov 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Góly a asistencie: 4. Snuggerud (Slovák), 12. Chovan (Klhůfek), 18. Slovák (Bartánus, Snuggerud) – 27. Nauš (Čacho, Welichka), 44. Klíma (Růžička)

Vylúčení: 5:3 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valach, Goga — Jurčiak, Stašák (všetci SVK). Diváci: bez divákov.

HC Košice: Košarišťan (Riečický) — Snuggerud, Saucerman, Šedivý, Romančík, Cibák, Deyl, Novota — McPherson, Slovák, Bartánus — Klhůfek, Chovan, Pereskokov — Mrázik, Linet, Rogoň — Milý, Havrila, Jokeľ

HC GROTTO Prešov: Bespalov (Petrík) – Ťavoda, Rajnoha, Růžička, Fekiač F., Turan, Glazkov, Miškuf – Welychka, Čacho, Nauš A. – Lyalka, Šimun, Michnáč – Lalik, Zagrapan, Nauš T. – Klíma, Fekiač V., Žilka

Od začiatku stretnutia sme boli svedkami hry vo vysokom tempe. Vo 4. minúte využili Oceliari avizované vylúčenie. Presadil sa Luc Snuggerud. Na tento trest nadviazali viaceré iné na oboch stranách. Rozhodcovia sa na atmosféru derby pripravili dostatočne. Za Košice sa najlepšie prezentoval najmä prvý útok v zložení Bartánus, Slovák a McPherson. Presilovky Prešova domáci hokejisti likvidovali na oko ľahko vyzerajúco. Domácich hnala vpred aj motivácia z posledného stretnutia, keď vyhrali v predĺžení proti Michalovciam. Druhý gól strelil kapitán z domácich radov Michal Chovan. Bespalova prekonal po peknom individuálnom prieniku. Bol to pre neho už tretí gól v posledných dvoch zápasoch. Aj Prešovčania vedeli byť v útoku dôrazní, no to, čomu nezabránila košická defenzíva, to ubránil vynikajúci Košarišťan. V 18. minúte využil po nádhernej kombinácii presilovú hru tím domácich. Strelcom gólu bol Marek Slovák. Frustrovaní hostia siahli po provokáciách, no motivácia Oceliarov bola taká vysoká, že sa hralo iba dopredu. Na 4:0 mohol zvýšiť Jokeľ, no individuálny únik skončil len na vyrážačke Bespalova. Prešov sa naďalej trápil s odskakovanými pukmi v hre aj v košickom bránkovisku a za stavu 0:3 išli hráči do šatne so sklonenými hlavami.

Aj keď Prešovčania vstupovali do tretiny s trojgólovým mankom, nevyhli sa viacerým vylúčeniam či zakázaným uvoľneniam. Ich nervozita sa odrazila na nutnosti brániť silnú košickú ofenzívu. Hra sa uberala očakávaným smerom – videli sme mnoho striel a hralo sa najmä dopredu. Prešovčania nemali na výber, no Košice nemali dosť a chceli si spraviť chuť v tomto derby. V 27. Minúte z náhleho protiútoku proti štvrtej košickej formácii skóroval Aurel Nauš. Gól však domácim nič nevzal, ba naopak, Košičania ešte zabrali. Celá tretina sa hrala obojstranne a aj Košarišťan v bráne domácich mal čo robiť. Hralo sa plynule bez prerušení a to vyhovovalo hosťom, ktorí v posledných 5 minútach dejstva obliehali domácich. Napokon z toho nevydolovali gól do šatne a pred poslednou dvdsaťminútovkou bol stav 3:1.

Pred záverečnou tretinou bolo stále všetko otvorené, no Prešov stál pred náročnejšou výzvou. V 44. Minúte sa dostal do prieniku Allan McPherson, no jediný hráč v ceste Bespalov zmaril jeho šancu na deviaty gól v sezóne. Hneď po tejto akcii Prešovčania zužitkovali protiútok a znížili na 2:3 z ich pohľadu. Najtesnejší rozdiel vyvolával tlak na oboch stranách, no ani ten neubral na útočných obrátkach mužstiev. Bespalova ohrozovali 13 minút pred koncom aj útočníci prvej košickej päťky – tentokrát Marek Slovák. 9 minút pred koncom dostali hostia šancu pri presilovej hre, no napokon Košičania statočne ubránili početnú nevýhodu. Od 53. Minúty sa Oceliari v útočnom pásme dlho snažili o potvrdzujúci zásah, no prelomiť defenzívu Prešova sa im nedarilo. Hra na konci sa pre domácich nepriaznivo kúskovala. Obojstrannosť vnášala zápasu atmosféru nervozity, ale aj potreby hrať naplno do poslednej sekundy. Hostia dokázali tlačiť na Oceliarov viac a viac až bola zjavná neistota domácich. Puky sa snažili horúčkovito vyhadzovať. V posledných dvoch minútach sme boli dokonca svedkami šance Košíc. Prešov sa prehrešil príliš veľkým počtom hráčov na ľade, no do šestice išli aj s brankárom. Brániť sa 58 sekúnd s úohou streliť vyrovnávajúci gól bolo pre Prešov priveľkým sústom, no odvážne skúšali protiútoky. Oceliari zápas ukončili s pukom na hokejkách a zvíťazili v regionálnom derby 3:2.