HC Košice - HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:6 (1:3, 2:1, 0:2)
Góly:
16. Linet (Southorn, Tybor), 21. Leskinen (Slovák, Paršin), 36. Southorn (Jääskeläinen, Pollock) - 6. Salituro (Kerbashian, Myklucha), 7. Ordzovenský (Vandas, Myklucha), 13. Vandas (Myklucha, Ulander), 33. Myklucha (Vandas, Kerbashian), 55. Giľák (Verbeek, Salituro), 59. Vartovník

HC Košice: Riečický (13. Janus) - Olsson, Šedivý, Southorn, Romančík, Novota, Ferenc, Bartoš - Pollock, Chovan, Jääskeläinen - Paršin, Slovák, Leskinen - Bartánus, Linet, Tybor - Rogoň, Havrila, Lamper - Jokeľ

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík - Romaňák, Beaudry, Žiak, Ališauskas, Ordzovenský, Ulander, Česánek - Majdan, Nellis, Rapáč - Verbeek, Salituro, Giľák - Vandas, Myklucha, Kerbashian - Hamráček, Vartovník, Novák

V úvodnej presilovke zápasu Parshin trestuhodne minul odkrytú bránku. Na opačnej strane v podobnej situácii zlyhal Nellis. Košičania sa opäť dostali do oslabenia, ktoré začalo studenú sprchu gólov. Za dve minúty skórovali SalituroOrdzovenský. A boli to naďalej rysy, kto sa dostával k šanciam. Premenili aj tretiu, v ktorej sa ocitol Vandas. Medzi tri žrde zamieril Janus. Zakrátko mal však prácu aj jeho náprotivok. Southornov umný pas na Lineta znamenal zníženie. Hostia sa po tomto zásahu stiahli do obrannej ulity a tá im do prvej sirény vydržala.

Úvod druhej tretiny vyšiel domácim. Slovákovu strelu tečoval do siete Leskinen a oceliari sa dostali na rozdiel gólu. Potom mali domáci k dispozícii až dve presilové hry, no napriek šanciam ChovanaTybora ostalo skóre nezmenené. V 33. minúte si poistili vedenie Spišiaci zásluhou Myklukhu, ktorý pri ostatných troch góloch vždy asistoval. O tri minúty neskôr využili početnú prevahu aj Košice. Southornova delovka zahniezdila v Melicherčíkovej sieti. Až do konca tretiny sa hralo zo strany na stranu, no do šatní odišli hráči za stavu 3:4.

Aj tretie dejstvo začalo tlakom domácich. Ten mohol prasknúť po chybnej rozohrávke Janusa za bránkou. Nevyužitú príležitosť vystriedal stupňujúci sa tlak Košíc. Na Melicherčíka letely strely z každej strany. Jääskeläinen dokonca šuchol žŕdku. 52. minútu poznačil hrubý faul Ordzovenského, ktorý tvrdo a nečisto hitoval Southorna. Rozhodcovia rozdali aj viacero trestov. Vyrovnanie mal na hokejke Bartánus, ale jeho pokus nebol rýchlejší ako brankár Spišiakov. V 55. minúte rysy opäť odskočili. Po protiútoku sa zaskvel gólom Giľák. Šance hostí sa kopili a zvlášť po ďalšom košickom vylúčení. Dlhým pokusom o vyhodenie puk zavŕšil skóre zápasu Vartovník. Nič nezmenila ani potýčka v poslednej minúte. Hostia si odviezli na Spiš tri body.