HC Košice
21. kolo
2 : 1
(1:1, 1:0, 0:0)
HK Spišská Nová Ves

HC Košice - HK Spišská Nová Ves 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly a asistencie: 9. Saucerman (Parshin, Slovák), 26. Šedivý (Ihnačák, McPherson) – 11. Atwal

Vylúčení: 2:4 na dve min., navyše Slovák (KE) a Atwal (SNV) 10 min. za nešportové správanie sa, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Smrek – Stanzel, Šoltés (všetko SVK)

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Snuggerud, Saucerman, Cibák, Romančík, Deyl, Šedivý, Jacko – Parshin, Slovák, Bartánus – McPherson, Ihnačák, Rogoň – Lapšanský, Chovan, Pereskokov – Havrila, Linet, Milý

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Malina, Atwal, Ouellet-Beaudry, Romaňák, Česánek, Ordzovenský, Chatrnúch – Kupka, Salituro, Giľák – Rapáč, Kuru, Nieminen – Hamráček, Vartovník, Štrauch – Tomala. Vrábeľ, Ščurko

V úvode dohrávky 21. kola sa hra prelievala z jednej strany klziska na druhú. Diváci v Steel aréne videli niekoľko zakončení, ale ani jedno z nich nebolo úspešné. Strelecky to skúšal napríklad domáci Slovák, ale v polovici štvrtej minúty trafil iba gólmana hostí. Brankár Melicherčík bol pozorný aj o minútu neskôr, keď sa ho bekhendovým zakončením k žrdi pokúsil oklamať Lapšanský. V polovici ôsmej minúty sa prvýkrát v zápase vylučovalo. Na trestnú lavicu išiel hosťujúci kapitán Rapáč, čo Košičania využili na otvorenie skóre. Po prihrávke spoza bránky sa o to strelou z vonkajšej hranice pravého kruhu postaral Saucerman. Vylučovalo sa však aj na domácej strane, a to zase využili Spišiaci. V 11. minúte získal po chybnej rozohrávke puk Atwal a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Po dvoch góloch videli diváci viacero nepresností na oboch stranách, ale do prestávky už ani jeden presný zásah. 

Po prvej prestávke sa začínalo za stavu 1:1. Aktívnejší boli domáci hokejisti. Oceliari však po necelých štyroch minútach hry spálili veľkú šancu. Na konci prečíslenia zakončoval Havrila k bližšej žrdi, no tam sa v poslednej chvíli presunul gólman Melicherčík. Tlak košických hokejistov však úspech slávil v 26. minúte. Po prihrávke spoza brány vystrelil spomedzi kruhov Šedivý a presne našiel medzeru medzi betónmi gólmana hostí. Vzápätí mohol náskok zvýšiť Linet, ale z uhla minul prázdnu bránku. Neuspeli ani Spišiaci, ktorí najskôr ustáli oslabenie pri vylúčení Niemiena. Keď sa však dvojminútový trest za hákovanie skončil, práve Nieminen mohol v úniku vyrovnať, ale Riečický mu to nedovolil. V druhej polovici strednej časti riadnej hracej doby boli aktívnejší domáci hráči. Košičania bránku ostreľovali z každej možnej pozície, ale gól z toho nebol. Do šatní sa preto odišlo za stavu 2:1.

V úvode tretej dvadsaťminútovky mali hostia dobrú šancu na vyrovnanie. Boudry vystrelil spoza obrany a Riečickému puk vypadol. Následne chcel ešte dorážať Kupka, ale neuspel. Spišiaci sa potom bránili pri vylúčení Ščurka, no gólmanovi pomohli a tlaku odolali. V 46. minúte spálila Spišská Nová Ves dobrú šancu na vyrovnanie, keď Giľák zakončoval po Saliturovej prihrávke, ale Riečický jeho pokus vymazal betónom. V druhej polovici záverečnej tretiny domáci tím kontroloval priebeh hry. Dve minúty pred koncom si navyše vypýtal presilovku, a tak Spišiakom na žiadny záverečný tlak priestor nedal. V samom závere zápasu hosťujúci tréner využil oddychový čas a na niekoľko sekúnd to skúsil aj hrou bez brankára, ale neúspešne. Spišská Nová Ves odišla zo Steel arény bez bodu.

Foto HC Košice: Bianka Palenčárová a Marek Findrík 

 

 

GALÉRIA