1 : 5
(1:2, 0:2, 0:1)
HK Spišská Nová Ves

HK Spišská Nová Ves – HC Košice 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Góly: 13. Rapáč (Beaudry) – 1. Slovák (Bartánus, Snuggerud), 2. Rogoň (Klhůfek, Mrázik), 30. Bartánus (Chovan, Parshin), 40. Pereskokov (Chovan, Snuggerud), 45. Chovan (Pereskokov)

Vylúčení: 2:5 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0,

Rozhodovali: Fridrich, Müllner – Junek, Kacej

Diváci: bez divákov

HK Spišská Nová Ves: Surák (Jančura) – Atwal, Petgrave, Romaňák, Ouellet- Beaundry, Malina, Ordzovenský.Česánek, -Ščurko, Salituro, Giľák, – Džugan, Kuru, Rapáč, – Štrauch, Rauter, Hamráček, – Tomala, Vartovník, Vrábeľ

HC Košice: Košarišťan (Riečický)  – Saucerman, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Deyl, Cibák, Jacko, Havrila, – Bartánus, Slovák, Mcpherson, – Pereskokov, Chovan, Parshin, – Rogoň, Mrázik, Klhúfek, – Milý, Linet, Jokeľ

Košičania začali zápas zostra - skórovali v 1. aj 2. minúte. Po premyslených akciách si do štatistík pripísali po góle Marek Slovák a Patrik Rogoň. Napriek tomu mal dosť práce aj náš brankár Košarišťan. Obe ofenzívy si svedomito plnili svoje úlohy, no vďaka spoľahlivej obrane hostia viedli. V útoku boli bojovní, vysoko napádali rozohrávky domácich. Spišiaci napokon stavili na agresívnu hru a provokácie. Aj tieto faktory sa mohli zaslúžiť o pretrhnutie košickej prevahy a zníženie na 1:2. Už tomuto gólu predchádzala žŕdka za chrbtom gólmana Oceliarov. Domáci stupňovali svoju snahu, no hostia si sem neprišli zobrať vedenie. Na konci úvodného dejstva sa nešťastne previnil legionár Pereskokov a Košice tak museli vstupovať do prostrednej časti zápasu vo štvorici.

Veľkú časť druhej tretiny odohrali Oceliari v oslabeniach a to aj o dvoch hráčov. Rozhodcovia si dávali veľký pozor aj na tie najdrobnejšie previnenia. Aj keď Košičania museli brániť viaceré nebezpečné strely, dokázali vyhadzovať puky. V útoku sa síce chvíľu hostia hľadali, no našim hokejistom stačilo jediné usadenie v útočnom pásme a vzišiel z toho dôležitý gól Mareka Bartánusa. Domáci opäť zvolili stratégiu hry na hrane faulov. Obojstrannosť hry sa v tomto prípade začala strácať. Tlak Košíc v obrannom pásme Rysov znamenal jedine - Oceliari hrajú svoju hru. Nebezpečenstvo tejto situácie okúsili Spišiaci ešte pred sirénou. Presadil sa Vadim Pereskokov. Po dvoch dejstvách viedli Košice 4:1.

Gól ruského legionára v radoch hostí len umocnil chuť strieľať na domáceho gólmana. Košice hrali v každom smere s prehľadom na puku. V 45. minúte Oceliari opäť precízne rozťukali spišskú obranu a pred odkrytou bránkou ostal stáť kapitán Michal Chovan, ktorý neminul - 5:1 z pohľadu Košíc. Obraz košickej hry v záverečnej časti skazili snáď už len marginálne prehrešky. Oslabenie dokázali ustáť a neskôr v presilovej hre potrápili už beztak dosť frustrovaných Spišiakov. Košická kontrola hry sa umocnila aj v ďalších fauloch domácich hráčov. Snahu o pol tuctu pukov za chrbtom Suráka zmaril slušný výkon bekov Spišskej Novej Vsi. Posledné minúty stretnutia sa niesli v túžbe zahrať si dobrý hokej a naplniť časomieru. Seriózne boje stratili význam za stavu 1:5 pri vysokej košickej aktivite v útočnom pásme. Košice zdolali aj ďalšieho súpera regionálnych kôl a natiahli sériu víťazstiev na 3 stretnutia.