4 : 1
(2:1, 2:0, 0:0)
HC Nové Zámky

HC Košice — HC Mikron Nové Zámky 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Góly a asistencie: 16. Lapšanský (Poirier, Růžička), 19. Jacobs (Jokeľ), 26. Poirier (Mráz), 37. Slovák (Mráz, Pavlin) – 20. Števuliak (Holenda)

Vylúčení: 7:5 na dve min., navyše: Chovan (KOS — 10 min. za hrubosť), Belluš (KOS — 5+DKZ za hrubosť), Jacobs (KOS — 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku), Doggett (NZM — 5+DKZ za hrubosť), Zahradník (NZM — 5+DKZ za pichnutie), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc st. — Synek, J. Konc ml. (všetci SVK)

HC Košice: Riečický (Vay) — Pavlin, Baránek, Růžička, Cibák, Slovák, Deyl, Novota — Klhůfek, Chovan, Réway — Poirier, Mráz, Lapšanský — Frič, Jacobs, Jokeľ — Belluš, Havrila, Milý — Kransičan

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) — Hain, Västilä, Fereta, Holenda, Roman, Mikuš, Šeliga —Števuliak, Doggett, Rogoň — Varga, Iacobellis, Jurík — Majdan, Seppänen, Okoličány — Zahradník, Ondrušek, Andrisík — Petrík

Úvodný zápas nadstavbovej časti medzi Košicami a Novými Zámkami odštartovali lepšie hosťujúci býci. Tí využili prvú príležitosť na prenik do útočnej tretiny a zásluhou niekoľkých zakončení sa tam udržali aj v nasledujúcich minútach. Napriek tomu však prišla prvá väčšia šanca až v polovici štvrtej minúty, a síce na opačnej strane klziska. Tam sa snažil v prečíslení dvoch proti jednému prihrávať Mráz, ale cez hosťujúcu obranu sa mu to nepodarilo. Z druhej vlny si však do pásma nakorčuľoval Růžička, ktorý už prinútil zakročiť Kiviaha. Podobný moment prišiel o minútu neskôr aj pred Riečickým, hostia sa dostali v tomto prípade do prečíslenia troch proti dvom. Finálnu prihrávku pred bránkovisko zastavil obetavo Deyl. Po prvýkrát sa stav zápasu menil v 16. minúte. Košice hrali presilovú hru, ktorú už po 12 sekundách využil Lapšanský. Ten stál síce vo veľkom uhle, napriek tomu ale prestrelil Kiviaha. V 19. minúte sa to podarilo aj americkému strelcovi Jacobsovi, oceliari viedli už 2:0. Ešte pred prestávkou však prišlo zníženie, v poslednej šesťdesiatsekundovke Riečického prepáli v úniku Števuliak. Po 20 minútach tak platil priebežný stav 2:1.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby ponúkala podobné obrázky, ako tomu bolo v prípade prvej tretiny. Opäť platilo, že okamžitú šancu na jednej či druhej strane sme nevideli. Tentokrát sme si na ňu museli počkať takmer päť minút. Dostal sa do nej košický kapitán Chovan, ktorý v úniku prekonal Kiviaha, puk si však napokon cestu do novozámockej bránky nenašiel. To však neplatilo o minútu neskôr. Na bránku to od modrej čiary posielal Pavlin, hosťujúci gólman vyrážal pred seba a to bola voda na mlyn pre Poiriera, ktorý na dvakrát uspel. Košice viedli 3:1 a v úvode 37. minúty to ešte prikrášlili aj štvrtým presným zásahom. Tomáš Slovák sa po svojom vylúčení vrátil na ľad, našiel si Mrázovu zadovku a dobre mierenou strelou zápästím nedal Kiviahovi žiadnu šancu na úspešný zákrok. Po tomto góle sa už druhá tretina len dohrávala. Oceliari tak po 40 minútach hry viedli pomerom 4:1.

„Šimurdovci“ vykorčuľovali do poslednej časti riadnej hracej doby s jednoznačným úmyslom udržať si dostatočný náskok a zápas tak dotiahnuť do víťazného konca, naopak, zverenci maďarského trénera Majorosa sa chceli naďalej biť o prvý bod v nadstavbovej sérii. Proti dobre organizovanej košickej defenzíve na čele s rozchytaným Dominikom Riečickým to však mali už len veľmi ťažké. Naopak, v úvode 45. minúty mohli inkasovať aj po piatykrát. Mráz ostal zabudnutý za obranou, posunul sa aj bližšie ku Kiviahovi, ale faulovaný ho neprekonal. V ďalšom priebehu tretej tretiny to už bolo bez šancí, prvý bod v sérii si tak uchmatli Košice.