5 : 2
(1:2, 3:0, 1:0)
HC Mikron Nové Zámky

HC Mikron Nové Zámky – HC Košice 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)

Góly a asistencie: 18. Hatala (Faith, Klempa), 26. Lee (Farley), 34. Jackson (Farley, Johnson), 37. Johnson (Jackson, Lee), 59. Johnson – 8. Leskinen (Campbell, Bartánus), 18. Campbell (Southorn, Olsson).

Vylúčení: 2:3 na dve min. (+ 0:1 na 5 min. + DKZ), presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Fridrich – Synek, Frimmel (všetko SVK) – Konc st. (videorozhodca)

HC Mikron Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Lee, Hatala, Kozák, Chovan, Roman, Ligas, Babeliak, Knižka – Mikúš T., Mikúš J., Števuliak – Farley, Johnson, Jackson – Šišovský, Ondrušek, Mišiak – Klempa, Barto, Faith

HC Košice: Košarišťan (od 37. min. Riečický) – Southorn, Olsson, Novota, Ferenc, Deyl, Šedivý, Bartoš A. – Leskinen, Campbell, Bartánus – Chovan, Slovák, Watling – Rogoň, Linet, Lamper – Jokeľ, Havrila, Milý

Novozámčania ťažili v úvode stretnutia zo striel z prvej. Ako prvý sa mohol presadiť Jackson, no jeho delovku Košarišťan prikryl. Dlhodobý tlak domácich mohol gólovo spečatiť v 7. minúte Tomáš Mikúš, ktorý po mnohých dorážkach predsa košického muža s maskou neprekonal. Na opačnej strane sa oceliarom podarilo skórovať z prvej vážnej príležitosti. Po rýchlom prechode do pásma z bezprostrednej blízkosti zakončoval Ville Leskinen. Brankár hostí zachraňoval aj počas oslabenia a udržal vedenie Košíc. V 18. minúte Košičania odskočili na rozdiel dvoch gólov, keď Campbell tečoval Southornovu strelu od modrej. Radosť trvala však len 24 sekúnd – o zníženie sa postaral Hatala.

Prvé minúty druhého dejstva ozdobila tyčka po strele Watlinga. Následne sme hraliv oslabení, ktoré využil Lee a vyrovnal stav stretnutia. Novozámčania dokonali obrat v 34. minúte po ďalšom vylúčení hostí. Tentokrát sa dočkal Jackson. O pár minút práve Jacksonovo nahodenie stečoval do siete Johnson a Zámky viedli už 4:2. Z bránky odišiel Košarišťan. V závere dejstva ešte zámockí útočníci stihli preveriť čerstvého Riečického.

Tesne po uplynutí trestu Košíc mohol navýšiť vedenie domácich Šišovský – ten však minul odkrytú bránu. Tlak oceliarov stúpal s pribúdajúcim časom, no nepodarilo sa im využiť ani hru v početnej prevahe. Hra v tretej tretine vyzerala ako na hojdačke, no zamestnaní brankári si plnili svoje úlohy svedomite. V druhej polovici dejstva boli síce hostia na puku viac, no v jedinej vážnejšej šanci sa ocitol Chovan a čas plynul veľmi rýchlo. Dve a pol minúty pred treťou sirénou odvolal tréner Ceman brankára, aby skúsil hru v šestici. Čoskoro však hostia inkasovali aj piatykrát a bolo po nádejach. Do prázdnej brány sa trafil Johnson. Osud zápasu nezmenil ani trest domáceho Kozáka za seknutie.