HC Košice
(0:3, 1:1, 0:1)
HC 21 Prešov

HC MV Transport Prešov - HC Košice 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)

Góly: 38. Campagna (Šimun) - 2. Slovák (Rogoň, Romančík), 3. Tybor (Novota), 20. Jääskeläinen (Leskinen, Southorn), 30. Tybor (Slovák, Lamper), 42. Linet (Havrila)

Rozhodovali: Krajčík, D. Konc st. - Tvrdoň, Jurčiak

Vylúčení: 7:8 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

HC MV TRANSPORT Prešov: Bespalov - Lalík, Giles, Turan, Rajnoha, Fekiač, D. Jendroľ, Doetzel - Gerlach, Girduckis, Nauš - Sýkora, Šimun, Campagna - Krajč, Avcin, Ščurko - Žilka, Klíma, Džugan - Thomka

HC Košice: Janus - Olsson, Šedivý, Romančík, Southorn, Ferenc, Novota, Bartoš - Jääskeläinen, Chovan, Leskinen - Bartánus, Slovák, Rogoň - Lamper, Linet, Tybor - Vaculík, Havrila, Jokeľ

Prvá tretina domácim absolútne nevyšla. Už v druhej minúte otvoril skóre Slovák, na ktorého o minútu nadviazal Tybor. Kontrolu, ktorú sa Košičanom podarilo prebrať v zápase domáci hokejisti nedokázali vziať na vlastnú stranu. Navyše si situáciu sťažili aj zbytočnými vylúčeniami. Vyzeralo to na jednostranný útočný hokej v prospech oceliarov. Tým sa v závere prvého dejstva ešte podarilo navýšiť vedenie. Stalo sa tak v početnej výhode zásluhou kanoniera Jääskeläinena.

Už druhá tretina naznačila, že je zápas pre Šarišanov stratený. Hostia im brali puky a využívali chyby domácich v obrannom pásme na strely. K slušným šanciam sa dopracovali aj hráči štvrtého útoku ako Havrila, ktorý v 26. minúte napriahol spomedzi kruhov na dvojku Rabčana. Ten po úvodnom dejstve vystriedal Bespalova. Prešovčania boli aj naďalej pravidelne vylučovaní. K ojedinelej šanci sa dostal Nauš, ktorý využil zaváhanie Olssona na obrannej modrej. V 30. minúte však udreli Košice aj štvrtýkrát. Slovák poslal cez útočné pásmo krížnu prihrávku a pre Tybora to bola malina. Prešovčania skúšali šťastie v posledných minútach tretiny počas hry 4 proti 4. Napokon znížili v presilovke o dvoch hráčov. Presadil sa Campagna.

Na začiatku tretieho dejstva prišiel poistný zásah z hokejky Lineta. Rabčan nestihol kľaknúť včas a puk prekĺzol do siete. Prešovčania trochu zatlačili v čase, keď už hostia zvoľnili. V 49. minúte Leskinen pálil spomedzi kruhov podobne ako Havrila, no neúspešne. V tretej tretine si diváci neprišli na svoje, keďže bolo o troch bodoch už rozhodnuté. Prešovskí hokejisti sa snažili o zadosťučiňujúci gól, no Janus sa cítil dnes medzi žrďami skvele. Dokázal pokryť všetky zvyšné pokusy zápasu a Košičania tak zaknihovali víťazstvo takmer bez boja.