4 : 1
(0:0, 3:0, 1:1)
HC‘05 Banská Bystrica

HC Košice — HC‘05 Banská Bystrica 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly a asistencie: 21. Baránek (Chovan, Klhůfek), 31. Klhůfek, 37. Lapšanský (Poirier, Michalčin), 60. Poirier (Frič) – 58. Faško-Rudáš (Lamper, Sukeľ)

Vylúčení: 4:6 na dve min., navyše: Růžička (KOS — 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku), Lamper (BBY — 10 min. za nešportové správanie sa), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, D. Konc st. — Jurčiak, Janiga (všetci SVK)

HC Košice: Riečický (Vay) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Nemčík — Klhůfek, Mráz, Chovan — Belluš, Poirier, Lapšanský — Eliaš, Jacobs, Frič — Jokeľ, Havrila, Krasničan — Vaculík

HC‘05 Banská Bystrica: Gajan (Belányi) — Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Hudec — Sukeľ, Ihnačák, Faško-Rudáš — Sloboda, Dvorský, Lamper — Melcher, Sojka, Vašaš — Kabáč, Tamáši, Výhonský — Mlynarovič

Zápas medzi Košicami a Banskou Bystricou disponoval vysokým tempom od samého úvodu, i keď vtedy ešte vážnejšie šance na jednej či druhej strane nepriniesol. Udialo sa tak až po približne piatich minútach hry, keď poslal puk za kruhy Cardwell a strelu odtiaľ musel riešiť Riečický. V plnej permanencii musel byť aj Gajan, ktorý po siedmich minútach hry schytal tvrdý puk Růžičku. Svoju úlohu si však splnil a udržal ho pred bránkovou čiarou. Na konci úvodnej desaťminútovky ostal medzi kruhmi vylepšený Tamáši, ktorý si ešte priemiešal puk na čepeli, ale pred Riečickým toho napokon veľa nevymyslel. Stav sa mohol po prvýkrát meniť aj v polovici 12. minúty. Individuálne to vyriešil Ihnačák, ktorý sa dostal spoza bránky až pred ňu a hoci si nebol Riečický svojím zákrokom istý, puk udržal pred bránkovou čiarou. V 16. minúte bol v šanci Klhůfek, ktorý dostal prihrávku od Baránka, ale na gól ju nezúročil. Pätnásť sekúnd pred koncom ešte prišlo dvojminútové vylúčenie Faška-Rudáša, a tak bolo jasné, že do druhej časti vkročí viac Košičanov.

Oceliari tento fakt pomerne rýchlo využili, keď už po 36 sekundách hry nad svoju hlavu zodvihol ruky Baránek. Ten dostal po sérii prihrávok puk k modrej čiare, odkiaľ dokázal prepáliť Gajana medzi tromi žrďami. Následne mohol na 2:0 upraviť Poirier, ktorý sa vrhol po Lapšanského strele, ale presúvajúceho sa banskobystrického gólmana neprekonal. V 27. minúte sa to nepodarilo ani Bellušovi, ktorý pálil dvakrát. V prvom prípade do bočnej siete, v tom druhom si Bellušov puk našiel pozorný Gajan. Stav sa tak opäť menil na konci 31. minúty. Klhůfek sa vtedy dostal do brejku, keď smeroval osamotený proti Gajanovi a strelou pod hornú žrď mu nedal najmenšiu šancu na úspešný zákrok. Oceliari viedli 2:0. Pred prestávkou tento ukazovateľ ešte vylepšili, v 37. minúte sa totiž do pásma dostal Poirier, ktorý prenechal puk pri čiare Lapšanskému. Ten si ho potiahol bližšie k bránke a upravil na 3:0. To bol napokon stav, ktorý platil aj po druhej tretine.

Do tretej časti síce ešte barani vstúpili s myšlienkou pobiť sa o dobrý výsledok a body, proti dobre zabezpečenej defenzívnej činnosti domáceho celku to však mali už len veľmi ťažké. Navyše, v 44. minúte mohli inkasovať aj po štvrtýkrát, keď posielal Chovan puk na teč Lapšanskému. Z bezprostrednej blízkosti to ale druhý menovaný za Gajana neposlal. Osem minút pred koncom sa po individuálnej akcii dostal do šance aj Michalčin, ale Gajan na jeho strelu zareagoval svojou pravou nohou. V závere zápasu ešte svojím gólom korigoval na 1:3 z pohľadu hostí Faško-Rudáš, ale to už nič neriešilo. Naopak, 11 sekúnd pred koncom upravil na konečných 4:1 gólom do prázdnej bránky Poirier. Košičania vyprevadili baranov zo Steel arény bez bodov.