4 : 1
(2:0, 0:1, 2:0)
HK Dukla Ingema Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly a asistencie: 8. Vašaš (Paločko, Michalčin), 16. Žitný (Buc, Suja), 48. Paločko (Osburn), 60. Suja – 29. Chovan (Tybor, Bartánus).

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Smrek – Hajnik, Durmis (všetko SVK) – Kontšek (videorozhodca)

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Vošvrda) – Glazkov, Michalčin, Hammond, Osburn, Mihálik, Macejko – Buc, Suja, Žitný – Lapšanský, Pavlovs, Zabusovs – Paločko, Galamboš, Vašaš – Chalupa, Bjalončík, Bezúch

HC Košice: Riečický (Durný) – Southorn, Olsson, Deyl, Šedivý, Novota, Ferenc, Bartoš A. – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Watling, Chovan, Bartánus – Tybor, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Jokeľ

Zápas sa začal opatrne. Najprv sa hromadili šance na strane domácich, až potom na strane hosťujúcich oceliarov. Situáciu zlomil otvárací gól z 8. minúty. Autorom sa stal Vašaš – 1:0 pre Michalovce. Tlak líšok z Michaloviec pokračoval až do 13. minúty. Riečický mal plné ruky práce. Následne prišla aj druhá rana – tentokrát z hokejky Žitného – 2:0. V závere tretiny sa pokúšali s výsledkom niečo robiť aj Chovan  Bartánusom. Do šatní sa však odišlo za stavu 2:0 pre domácich hokejistov.

Zemplínčania začali rázne aj v druhom dejstve. V šanciach sa ocitol skvele hrajúci Paločko a po  chybe  v obrane aj Bjalončík. Situáciu hasil košický gólman. Michalovčania hrozili nielen v presilovke – v 27. minúte mohol zvýšiť Buc, ale skvelou lapačkou ho zmazal Riečický. V 29. minúte sasa dočkali úspechu aj Košičania –  znížil Chovan. V ďalšej presilovke nastrelil domáci Bjalončík  žŕdku. Vyrovnanie mal na konci prostrednej časti na hokejke Campbell, no  Škorvánka neprekonal.

Na začiatku tretej tretiny sa Bjalončíkovi epodarilo trafiť prázdnu bránku a onedlho Riečický vytiahol puk z bránkovej čiary po strele Zabusovsa. Oceliari nepremenili početné výhody a gól padol na opačnej strane po strele Paločka. V 50. minúte zazvonila konštrukcia aj po Pavlovsovom pokuse. Chvíľu sa hralo aj 4 proti 4, čo vyhovovalo oceliarom.j Po strele Tybora, ktorý tiež zazvonil na konštrukciu michalovskej bránky sa skóre nemenilo.. Tréner Ceman stavil na hru bez brankára a 10 sekúnd pred sirénou Košice inkasovali z hokejky Suju