3 : 2
(0:0, 3:2, 0:0)
HKM Zvolen

HKM Zvolen — HC Košice 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

Góly a asistencie: 21. Halama (Trotter, Tomko), 26. Betker (Thompson, Corrin), 29. Trotter (Halama, Švarný) — 27. Sukeľ (Belluš, Skokan), 31. Milý (Bortňák, Koch)

Vylúčení: 6:6 na dve min., presilovky: 1:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Fridrich — Gegáň, Synek, 1807 divákov

HKM Zvolen: Hollý (Tomek) – Betker, Stephenson, Corrin, Tomko, Meliško, Švarný (C) – Kelemen, Trotter, Halama – McPherson, Špirko (A), Parks – Thompson, Mráz, Štrauch – Tibenský, Petráš, Marcinek – Kolenič

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) – Slovák, Koch (A), Pavlin, Růžička, Čížek (A), Zeleňák, Bučko – Majdan, Chovan, Haščák – Belluš, Skokan (C), Sukeľ – Rapáč, Bortňák, Klhůfek – Milý, Suja, Jokeľ

Zápas medzi Zvolenom a Košicami sa rozbiehal postupne, no o to intenzívnejšie. Aj keď sme ešte bezprostredne po úvodnom vhadzovaní súvislejšiu útočnú akciu nevideli, oba celky si ich vytvárali v ďalšom priebehu otváracej časti. Prvá lepšia pritom znamenala aj prvú vážnejšiu šancu. Postarali sa o ňu Košičania, ktorí pred bránkou Hollého hľadali Milého. A aj ho našli, avšak útočník Oceliarov v rozhodujúcej chvíli priestor troch zvolenských žrdí minul. Stav sa nemenil ani o dve minúty neskôr. Strelou z prvej to myslel dobre Betker, našiel ale len pripraveného Košarišťana. Muž v klietke Oceliarov bol v mikrosúboji s domácim hráčom úspešnejší aj v deviatej minúte. Tentokrát na neho nestačil McPherson, ktorý sa síce pretlačil k dorážke, ale Košarišťana sa mu obstreliť nepodarilo. V 15. minúte sa Thompsonovi podarilo tečovať letiaci puk, čím dokonalo zmiatol košického brankára. Hostia mali šťastie, Košarišťan totiž puk v poslednej chvíli priľahol a hru tak prerušil. Azda najväčšiu šancu prvej tretiny mal na svojej čepeli počas jej poslednej minúty hosťujúci Klhůfek. Ten to vymyslel dobre a blafákom si vychutnal Hollého, následne ale pred odkrytou zvolenskou bránkou trafil len jej hornú žrď. Nič na tom nezmenila ani následná analýza videorozhodcu. Po 20 minútach tak platil bezgólový stav z úvodu.

Tento fakt chceli oba celky počas prostredného dejstva zmeniť. A podarilo sa im to pomerne rýchlo. Zvolenčania začali prostrednú časť ako z rozprávky, veď po šiestich minútach hry viedli už 2:0. Na konci 21. minúty sa gólovo prezentoval Halama. Puk sa zrejme ešte obtrel o telo jedného z hráčov pred bránkou, čo Košarišťana pomýlilo. O štyri minúty neskôr zasa domáci využili presilovú hru. Thompson zakončoval nepresne, ale puk napokon pristál na čepeli Betkera. Ten už zvolenské vedenie pohodlne navýšil. Oceliarom sa na tento presný zásah podarilo zareagovať expresne rýchlo — už o 25 sekúnd neskôr. V polovici 27. minúty si totiž nedali pozor na Sukeľa, ktorý dostal pred Hollým priveľa priestoru. Zúžitkoval tak ideálnu prihrávku Belluša spoza bránky a po prvýkrát rozvlnil sieť domáceho celku. Zvolen sa znova presadil v 29. minúte. Trotter vypálil z ideálnej pozície, navyše, spomedzi kruhov letel puk priamo nad Košarišťanovu lapačku. Gólman hostí bol bezmocný, Zvolenčania znova viedli o dva góly. Znova to však dlhú platnosť nemalo. V úvode 31. minúte totiž Milý ukázal svoju neoblomnosť, keď síce svoje prvé zakončenie nechal Hollého vyraziť, ale následne puk do bránky sám aj doklepol. Predovšetkým v druhej polovici druhej tretiny sa košický tlak ešte stupňoval, dobré šance si vypracovali Haščák, Zeleňák i Slovák. Hollý sa ale aj vďaka svojim žrdiam postaral o to, že počas prostrednej časti sa už stav nemenil.

Preto ak chceli Košice bodovať, museli skórovať v poslednej tretine. Prispôsobili tomu aj svoju hru, keď v ofenzíve nepoľavili. Naopak, v polovici 45. minúty si vypracovali dve veľké šance. Belluš najskôr trafil Hollého, Skokan následne spomedzi kruhov svätyňu Zvolena minul. V 50. minúte Košice dostali priestor na presilovú hru piatich proti trom, i keď len na 44 sekúnd. Tréner Draisaitl na to reagoval oddychovým časom, napokon však hostia Zvolenčanov ničím neprekvapili. Gól Oceliarov však viackrát visel vo vzduchu na prelome posledných dvoch desaťminútoviek. Domáci celok veľké šance hosťujúceho celku so šťastím ustál. Domáci to zvládli aj v absolútnom závere a rozhodli tak o tom, že tri body ostanú na strednom Slovensku. Na tabuľkovom postavení oboch celkov to nezmenilo nič.

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Som rád, že sme dnešný zápas v bojovnom duchu dotiahli až do víťazného koncu. Hlavne po tom, čo si v záverečnej časti Košice vypracovali dobrý tlak. Nemôže sa nám však stávať, že inkasujeme hneď po tom, ako súperovi odskočíme na rozdiel dvoch bodov. Nepodali sme optimálny výkon počas celých 60 minút, ale vďaka bojovnosti sme to zvládli.“

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Momentálne hľadáme samých seba, stratili sme vlastnú identitu. Dochádzali sme sa síce pozviechať a siahali sme aj na vyrovnanie, ale nie sú to tie Košice, ktoré kedysi vyhrávali. Je to o momentálnej psychike a mentálnom rozpoložení, ale veríme, že sa z toho rýchlo dostaneme a vrátime sa na starú vlnu výkonov.“