Steel aréna

steelka

Vďaka úsiliu občianskeho združenia Košická aréna, ktoré po takmer deviatich rokoch obnovilo práce na starom Zimnom štadióne L. Trojáka, sa brány novej Steel arény slávnostne otvorili 24. februára 2006. Výsledkom celej snahy je moderný stánok, ktorý je pýchou mesta Košice a slúži širokej verejnosti.

Steel aréna je situovaná v centre mesta na Nerudovej ulici. Svojou kapacitou 8347 miest
a svojím dobre vybudovaným zázemím, doplneným reštauráciou, barmi, sieťou bufetov, štyridsiatimi VIP lóžami a VIP zónami, vytvorila Steel aréna dôstojné podmienky na rozvoj košického hokeja, ktorý je prirodzene dominantný, a zároveň umožňuje aj organizáciu rôznych iných športových, kultúrnych a spoločenských podujatí, najmä výstav, koncertov, majstrovstiev a turnajov, rôznych mítingov, kongresov i plesov. Po MS 2011 v ľadovom hokeji budeme opäť jedným z miest, kde sa uskutočnia MS 2019.

Súčasťou Steel aréna je aj tréningová hala pre hokejistov, postavená z južnej strany košickej Steel arény, pričom rozmer ľadovej plochy je 26 x 56 metrov, kapacita je 300 až 600 divákov. Jej súčasťou je desať šatní. Hala spĺňa kritériá aj pre majstrovské súťaže mladých hokejistov.

Všetky informácie o Steel aréne, tréningovej ploche a podujatiach, ktoré sa v "Steelke" konajú, nájdete nawebovej stránke arény.

Zdroj: Steel aréna