Dnes v predohrávke proti Banskej Bystrici

PRIDANÉ: 19.12.2021

V rámci predohrávky 27. kola Tipos extraligy sa spredstavíme o 16. hodine na zimnom štadióne v Banskej Bystrici. V tejto sezóne sme s baranmi odohrali dve vzájomné stretnutia. Obe sme zvládli pomerom 5:3.

Baranom patrí v  tabuľke aktuálne 11. miesto, zatiaľ čo oceliari figurujú v hornej časti tabuľky na 5. priečke. Kým Banská Bystrica nazbierala dodnes 25 bodov, Košice až 38. Veľké rozdiely sa v doterajšom priebehu sezóny vytvorili aj v streleckej aktivite. Košičania nastrieľali už 75 gólov. Bystrica je v tomto smere až o 19 zásahov pozadu. Rovnako tak majú Košice aj vyššiu efektivitu striel. Na strane domácich presahuje len tesne 7,5 %. Oceliari dosahujú efektivitu striel vyše 11 %. Trojnásobní majstri zo stredného Slovenska doposiaľ inkasovali o 15 gólov viac ako Košice. Skóre Bystričanov vyznieva negatívne – 56:78. Košičania majú skóre 75:63. Oba tímy sa v úspešnosti presiloviek pohybujú na úrovni 17 %, no zásadný rozdiel tvoria oslabenia. Košičania ubránili až 85 %, no Bystrica len 78 %.

Aj v individuálnych štatistikách sa darí hráčom Košíc lepšie. Najproduktívnejším hráčom pod vedením fínskeho kouča Kalleho Kaskinena je Michal Chovan. Kapitán oceliarov nazbieral v priebehu tejto sezóny už 26 bodov (5+21) a patrí mu v hodnotení produktivity hráčov 6. priečka. Na strane baranov je v tomto smere lídrom tímu Mitchell Daniel Fossier. Americký legionár má na svojom konte 16 kanadských bodov za 9 gólov a 7 asistencií. Spolu s ním je najlepším strelcom klubu aj Charles Joseph Berger s 9 gólmi. V Košiciach  patrí tento titul Pavlovi Klhůfkovi, ktorý je zároveň najlepším strelcom ligy so 14 gólmi.

Barani sa v posledných 5 zápasoch predstavili na domácom ľade až štyrikrát. Vyhrali len raz – proti Novým Zámkom, v pomere 3:2. Oceliar v posledných 5 extraligových stretnutiach vyhrali dvakrát, keď zdolali Michalovce a Liptovský Mikuláš. Oba kluby  svoj posledný ligový zápas prehrali. Banská Bystrica proti Trenčínu pomerom 0:3 a Košice tiež na domácom ľade proti Popradu 1:4.

V Banskej Bystrici sa predstavíme, prvýkrát po rekonštrukcii štadióna domáceho tímu.  Zápas budete môcť sledovať na Tipsport TV.

Košice do toho!

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Popradu:

Košarišťan – Deyl, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Saucerman, Cibák, Novota, Jacko – Pereskokov, Slovák, McPherson – Klhůfek, Chovan, Parshin – Bartánus, Mrázik, Rogoň – Milý, Havrila, Jokeľ

Zostava HC ´05 Banská Bystrica z posledného zápasu proti Dukle Trenčín:

Belányi – Kostromitin, Breton, Žiak, Cardwell, Boldižár, Španko, Lopejský, Melcher – Shcherbak, Berger, Fossier – Šoltés, Bubela, Galbavý – Kabáč, Tamáši, Výhonský – Rákoš, Gabor, Vašaš

Highlights z posledného vzájomného zápasu: