HC Košice otvára virtuálne tréningové centrum

PRIDANÉ: 10.9.2021

CASSOVAR Sense aréna bude slúžiť mládeži, hokejistom Krajskej hokejovej akadémie aj športovým nadšencom.

Hokejový klub HC Košice otvára nové VR tréningové centrum. Slúžiť bude mladým hokejovým talentom, ktoré majú záujem na sebe tvrdo pracovať, ale aj širokej verejnosti. Cieľom je za pomoci virtuálnej reality zlepšovať individuálne zručnosti hráča a brankára.

Virtuálna realita ako pomôcka pri drilovaní individuálnych zručností.

Sense aréna využíva technológiu virtuálnej reality, aby vytvorila hráčom rôznorodé situácie a okolnosti, ktoré nastávajú v zápasoch a hráči ich môžu trénovať tak dlho ako je potrebné. K tréningu potrebuje hráč špeciálne upravenú hokejku. Tá prenáša reálne pohyby do digitálneho sveta a aj opačne v podobe odozvy pri dotyku digitálneho puku. Rovnako upravené sú aj špeciálne brankárske rukavice.

Tréner sleduje všetko, čo hráč vidí v okuliaroch na monitore počítača, môže robiť záznam jeho činnosti a následne si ho s hráčom pozrieť, odkonzultovať a znova danú činnosť zopakovať. Hokejista môže jeden úkon trénovať dovtedy, kým nie je so svojim výkonom 100% spokojný.

„CASSOVAR Sense aréna je virtuálne tréningové centrum, v ktorom môže hráč alebo brankár za asistencie trénera zlepšovať svoje individuálne zručnosti. Zdokonaľovanie streľby na bránku, prihrávania, multitaskingu, predvídavosti, zlepšovanie reakčného času, tréning periférneho vnímania či hokejového myslenia. To všetko môže hráč doslova drilovať v novom tréningovom centre HC Košice,“ objasňuje fungovanie CASSOVAR Sense arény výkonný riaditeľ klubu, Miloslav Klíma.

Výborná pomôcka pre hráčov po zranení.

Sense aréna poskytuje výborný priestor hráčom, ktorí utrpeli nejakú formu zranenia a nemôžu sa ešte zaradiť do tréningového procesu na ľade. Podkladová plocha, na ktorej hráč či brankár stoja je zo suchého ľadu. Ten umožňuje pohyb v korčuliach, ale aj v teniskách.

Zámerom klubu je držať krok s dobou a otvárať mládeži stále nové možnosti. Študenti KHA budú mať tréningy aj zdarma.

„V klube vychovávame takmer 300 nádejných talentov. Okrem toho sa k nášmu tréningovému procesu pripája 16 študentov z Krajskej hokejovej akadémie. Všetci títo budúci nádejní reprezentanti majú možnosť ešte viac na sebe pracovať. Mladí ľudia radi využívajú rôzne moderné technológie, ktoré majú k dispozícii. A keďže našou snahou je byť moderným klubom, ktorý drží krok s dobou, veríme, že populárna virtuálna realita pritiahne mládež a tá bude v Sense aréne na sebe nielen pracovať, ale sa v nej aj zabávať,“ hovorí Miloslav Klíma.

V rámci spoločného projektu Strednej športovej školy v Košiciach, Slovenského zväzu ľadového hokeja, Košického samosprávneho kraja a HC Košice, Krajskej hokejovej akadémie (KHA), poskytuje HC Košice benefit všetkým 16 študentom KHA. Každý z nich si môže vyčerpať 12 tréningov počas roka v Sense aréne zdarma.

Klub plánuje CASSOVAR Sense arénu sprístupniť aj športovým nadšencom, teda širokej verejnosti.

Virtuálna realita je v ponímaní širokej verejnosti stále veľmi populárna. Zámerom klubu je preto ponúknuť zážitok z hokeja aj športovým nadšencom, ktorí prejavia záujem vyskúšať si prácu s hokejkou či postaviť sa do bránky a zažiť to, čo prežíva brankár počas zápasu. „Projekt virtuálneho tréningového centra je krokom ku všetkým, ktorí majú radi hokej. V klube preto plánujeme sprístupniť tréningové centrum aj širokej verejnosti ako centrum hokejovej zábavy,“ uzatvára výkonný riaditeľ klubu, Miloslav Klíma.

Viac info o CASSOVAR Sense aréne >>