HC Košice štartuje letnú prípravu, prinášame prvé informácie o pohybe v kádri

PRIDANÉ: 7.5.2018

Hokejová sezóna Tipsport ligy 2017/2018 je už históriou a všetci jej protagonisti sa znovu pozerajú dopredu. Čas analýz a hodnotení uplynul, na rad sa dostávajú nové vízie, plány a úlohy.

Prvým okamihom signalizujúcim pre športovú verejnosť začiatok novej sezóny 2018/2019 je nepochybne štart letnej prípravy A-mužstva, a v prípade HC Košice aj všetkých jeho mládežníckych družstiev.

Seniorský tím HC Košice sa prvý raz zíde v stredu 9. mája 2018. Úvodné dni budú venované vstupným zdravotným prehliadkam a prvým výkonnostným testom, následne sa rozbehne letná príprava na suchu, ktorá potrvá až do 6. júla 2018.      

Daniel Kičura, kondičný tréner HC Košice: Letná príprava našich seniorov je rozdelená na dva mezocykly. Prvý sa uskutoční od najbližšej stredy do 6. júla. Osem mikrocyklov bude prebiehať v domácom prostredí, v polovici júna aj na týždennom sústredení vo Vysokých Tatrách. Potom bude nasledovať dvanásťdňová dovolenka a v druhom mezocykle príde na rad aj kombinovaná príprava. V najbližších dňoch absolvujú naši hokejisti vstupnú diagnostiku v diagnostickom centre na Fakulte športu v Prešove, ako aj ďalšie testy v priestoroch Steel arény. V príprave sa budeme popri rozvoji pohybových schopnosti zameriavať aj na osobitné potreby každého hráča, prevencii zranení a navyšovaniu energetických zdrojov.“

Z vlaňajšieho kádra A-mužstva HC Košice majú k dnešnému dňu platné zmluvy a v sezóne 2018/2019 budú s nami v spolupráci pokračovať brankári Vladislav Habal a Stanislav Škorvánek, obrancovia Martin Dudáš, Eduard Šedivý, Václav Čížek, Christián Michalčin, Patrik Koch a útočníci Jakub Suja, Dávid Šoltés, Tomáš Hričina, Tomáš Klíma, Šimon Petráš a Filip Vrábeľ. Klub ešte z hráčov vlaňajšieho kádra neuzavrel rokovania s obrancami Jerem Pullim a Martinom Bačom, ako aj s útočníkmi Gabrielom Spilarom a Petrom Kafkom. Rozhovory s Ladislavom Nagyom a Marekom Hovorkom, ktorí sú prakticky od skončenia vlaňajšej sezóny s reprezentačným výberom Slovenska, klub uskutoční po ich návrate z majstrovstiev sveta.     

Klub do dnešného dňa nepredĺžil spoluprácu  s brankárom Joakimom Lundströmom, obrancami Blakeom Kesselom, Lukášom Matejkom, Ctiradom Ovčačíkom a útočníkmi Michelom Miklíkom, Davidom Pacanom, Richardom Jenčíkom, Petrom Boltunom a Martinom Novotným, na ukončení spolupráce sa dohodol s Patrikom Koyšom.

Novými tvárami v HC Košice sú na poste obrancu Martin Lenďák a na poste útočníkov Peter Galamboš a Roman Žitný.

Martin Lenďák je košickým odchovancom. Má 24 rokov, lanskú sezónu strávil v Kladne a Přerove.   

Martinský rodák Peter Galamboš prichádza do Košíc taktiež v najlepšom hokejovom veku 28 rokov. 191 cm vysoký a 90 kg vážiaci center bol na kapitánskej pozícii ťahúňom hokeja na Turci, do Košíc prichádza z Českých Budějovíc. „Peter je presne ten typ hokejistu, ktorý potrebujeme. Na pozícii centra akceptuje tvrdý spôsob hry, nebojí sa chodiť pred bránku súpera,“ povedal na adresu novej akvizície Oceliarov kouč Roman Šimíček. 

20-ročný krídeľník Roman Žitný je odchovancom ružinovského hokeja, posledné mládežnícke roky strávil vo fínskych organizáciách KooKoo a Assät. Vlani zaznamenal v najvyššej juniorskej fínskej lige bilanciu 35 bodov (19+16) v 47 zápasoch.     

HC Košice pochopiteľne rokuje aj s ďalšími hráčmi, o každom podpise novej posily vás budeme včas informovať! 

K A-mužstvu sa pred začiatkom letnej prípravy pripoja aj juniori - obrancovia Filip Maňák, Šimon Striž a útočník Filip Hudák. Šanca zapojiť sa do prípravy A-mužstva zostane otvorená aj pre ďalších juniorov. V príprave tréneri preveria aj výkonnosť Olivera Jokeľa a Dalibora Mikulu, ktorí už v HC Košice pôsobili.

O ďalších novinkách vás budeme priebežne informovať.