Marek Baránek a Martin Nemčík hodnotia zápas proti Nitre (28. 2. 2021)

PRIDANÉ: 1.3.2021

Marek Baránek

Ako hodnotíte dnešný zápas ?

Hodnotí sa mi to dobre. Máme tri body, ktoré sme potrebovali a hlavne chceli. Škoda toho zápasu v Trenčíne, kedy sme tú tretiu tretinu nezvládli pretože už by sme mali dva body na šestku a pobili by sme sa aj o to. Aj keď tá šanca tam je stále veľká, tak dúfam, že zabojujeme a zopakujeme tento výkon v utorok v Bratislave.

V prvej tretine ste ubránili presilovku o dvoch hráčov. Bol práve toto jeden z kľúčových momentov zápasu ?

Určite pretože pokiaľ tím nedá gól v presilovke 5 na 3, tak si myslím, že ten zápas nemôže vyhrať. My sme to využili a vďaka bohu, že nám to tam padlo z toho 5 na 3.

V prvej tretine až štyri vylúčenia na našej strane. Apeloval na vás tréner cez prestávku, že je potrebné hrať disciplinovanejšie ?

Áno, hovorili sme si to cez prestávku v kabíne, že nesmieme robiť fauly v útočnom pásme. Je to jednoducho zbytočné a stojí nás to naozaj silu. Tí chlapci čo hrajú “býkov“, keď je to v obrannom pásme a niečo hasíme tak je to v poriadku ale jednoducho tieto zbytočné fauly v tom útočnom pásme nemôžeme robiť.

V predchádzajúcom zápase sme nestačili na Trenčín, dnes sme zdolali Nitru. Dá sa povedať, že počas celej sezóny podávame nestabilné výkony. Čím to podľa Vás je ?

Taktiež si to nedokážem vysvetliť. V Trenčíne hráme dve tretiny výborne, do tretej tretiny ideme s tým, nie že to ubránime ale s tým, že budeme hrať stále rovnako, dostaneme laxné góly a potom to nezvládneme. Verím ale že doma sme silný, to sme dnes potvrdili a musíme takto pokračovať.

 

Martin Nemčík

Ako hodnotíte dnešný zápas ?

Myslím si, že sme do zápasu vstúpili veľmi dobre, čo sa nám podarilo a potom sme z toho ťažili celých šesťdesiat minút.

V prvej tretine ste ubránili presilovku o dvoch hráčov. Bol práve toto jeden z kľúčových momentov zápasu ?

Áno pretože hovorí sa, že kto nedá gól v presilovke 5 na 3 tak si nezaslúži vyhrať a to sa potvrdilo, takže sme spokojní, že sme to ubránili.

V prvej tretine až štyri vylúčenia na našej strane. Apeloval na vás tréner cez prestávku, že je potrebné hrať disciplinovanejšie ?

Musíme si dávať pozor na tie hokejky, viac korčuľovať a keď budeme viac korčuľovať tak si myslím, že tých faulov bude menej a menej.

Nitru bodovo ťahá najmä duo Slovák, Tvrdoň. Snažili ste sa v obrane venovať väčšiu pozornosť práve tejto dvojici  ?

Vedeli sme, že ten prvý útok majú veľmi silný, veľmi zručný na puku tak sme si povedali, že musíme na nich hrať tvrdo a nedávať im vyložene šance, ktorými by nás vedeli potrestať.

Na priamy postup do play-off aktuálne strácame päť boodv. Nemrzí teraz o to viac nevydarená tretia tretina v Trenčíne ?

Samozrejme mrzí ale nemôžeme sa pozerať dozadu. Máme ešte pár zápasov pred nami. Ideme od zápasu k zápasu a každý bodík chceme zbierať.