Memoriál Ladislava Trojáka - 43. ročník

PRIDANÉ: 24.8.2023

V Steel Aréne sa v dňoch 25. – 27. augusta odohrá pod záštitou HC Košice tradičný turnaj dorastencov - Memoriál Ladislava Trojáka, ktorý napíše už svoju 43. kapitolu.

Ladislav Troják

Prvý slovenský hokejista, ktorý štartoval na ZOH, ďalej ako prvý, ktorý získal medailu a aj ako prvý Slovák s titulom majstra sveta. Jeho meno dlhé roky niesol starý zimný štadión v Košiciach a nesie ho aj  Steel Aréna. Šesťnásobný účastník majstrovstiev sveta, dvojnásobný olympionik a majster sveta obliekol reprezentačný dres ČSR v 75 zápasoch, v ktorých nastrieľal 37 gólov. S tímom lTC Praha získal päť titulov majstra ČSR a v období protektorátu Čechy a Morava päť titulov v českomoravskej lige.

V aktuálnom ročníku sa turnaja okrem domácich HC Košice zúčastnia turnaja aj HKM Zvolen, Barani Banská BystricaHK ŠKP Poprad.

Posolstvom tohto hokejového podujatia je napĺňanie športového a morálneho odkazu košického rodáka Ladislava Trojáka – prvého slovenského reprezentanta v československom výbere, prvého košického majstra sveta a člena Siene slávy IIHF a slovenského hokeja. Zápasy budú odohrané v rámci pravidiel SZĽH, pričom mužstvá sa stretnú systémom každý s každým. Za víťazstvo si mužstvo pripíše 2 body, hrať sa bude aj na remízy za 1 bod a za prehru si tímy nepripíšu žiadne body.

Hráči budú môcť zabojovať aj o individuálne ocenenia.

Program Memoriálu Ladislava Trojáka 2023:

Piatok, 25. August

14:00 Barani Banská Bystrica – HK ŠKP Poprad