Na Nemeckom pohári jednotkou Riečický, v Poprade Liščinský so štyrmi bodmi

PRIDANÉ: 14.11.2022

Počas reprezentačných turnajov nás reprezentovalo niekoľko odchovancov v rôznych kategóriách. Najviac sa darilo Michalovi Liščinskému, ktorý na domácom turnaji zaznamenal štyri body.

SR-A

Na Nemeckom pohári nás v A-kategórii reprezentoval brankár Dominik Riečický. Pred turnajom mal na konte jeden reprezetačný zápas. Dostal šancu v dvoch zápasoch a to proti Dánsku (3:4pp) a v záverečnom stretnutí proti Nemecku (0:3).

Slovensko obsadilo na turnaji poslednú pozíciu, keď sme si pripísali dva body za prehry po predĺžení.

SR-20

Vo švajčiarskom Monthey nás reprezentovali Patrik JurčákAntonín Bartoš. Patrik odchytal posledný zápas proti Nórsku (3:4pp). Antonín v troch zápasoch nebodoval. Členom realizačného tímu bol aj masér Ľubomír Výrostek.

Turnaj vyhrali domáci Švajčiari, náš tím skončil so štyrmi bodmi na treťom mieste.

Ivan Feneš, hlavný tréner SR-20 po zápase s Nórskom: "Odohrali sme tretí zápas v priebehu troch dní. Opäť to bol tesný súboj, v ktorom rozhodoval rozdiel jediného gólu. V predĺžení prišiel nezmyselný faul, po ktorom sme inkasovali. Takéto vylúčenia nás stáli lepší výsledok na turnaji. Opäť sa potvrdilo, že ak na medzinárodnom fóre urobíte zbytočné fauly, akýkoľvek súper vás za to nekompromisne potrestá. Počas troch zápasov sme mali k dispozícii iba sedem presiloviek, z ktorých sme strelili jeden gól, zatiaľ čo súperom sme ponúkli až pätnásť presilovkových možností, z ktorých sme dostali štyri góly. Preto ako najväčší problém na celom podujatí vnímam osobnú a hernú disciplínu hráčov. V podstate nás to pripravilo o možnosť stať sa víťazom turnaja."

SR-18

Dorastenecká kategória taktiež odohrala turnaj v Nemecku. Vo Füssene náš klub reprezentoval Adam Beluško, ktorý na turnaji strelil jeden gól. Podarilo sa mu to v zápase proti Dánsku.

Slovenská reprezentácia obsadila druhé miesto, turnaj vyhralo domáce Nemecko.

Tibor Tartaľ, hlavný tréner SR-18: „Dva zápasy sú málo na nejaké komplexné hodnotenie. Mali sme možnosť vidieť v systéme nové tváre, ktorým sme chceli priblížiť, ako by mala vyzerať naša identita smerom k majstrovstvám sveta. Tento cieľ sme splnili. Získali sme veľa poznatkov o chlapcoch a ich adaptácii na medzinárodnom ľade. Škoda, že záverečných päť minút tretej tretiny súboja s Nemcami znegovalo dobrý dojem z našej práce počas celého týždňa v rámci reprezentačného kempu,“

SR-17

Naša “17“ absolvovala domáci turnaj v Poprade. Náš klub reprezentoval Michal Liščinský, ktorý sa stal druhým najproduktívnejším hráčom slovenského tímu. V troch zápasoch si na svoje konto pripísal štyri body za 2 góly a dve asistencie.

Slovenská reprezentácia obsadila s piatimi bodmi druhé miesto, turnaj vyhralo Švajčiarsko.

Rastislav Paľov, hlavný tréner SR-17: „Chlapci sa ukázali v dobrom svetle. Budeme ich sledovať aj naďalej. Prvýkrát boli s nami aj osemnástkari, ktorí patria ročníkovo ešte k nám do sedemnástky. Všetko si sadlo dobre. Chlapci vytvorili dobrý tím, čo je základ úspechu. Verím, že budú pokračovať v dobej práci vo svojich kluboch.“

Zdroj: hockeyslovakia.sk