Oceliari sa po vyše týždni vrátia do Švajčiarska: SC Rapperswil-Jona Lakers

PRIDANÉ: 9.9.2023

Po piatkovej prehre v Mníchove sa oceliari presunú do Švajčiarska na svoj posledný zápas na ľade súperov v základnej časti Ligy Majstrov. Po zápasoch so švajčiarskými finalistami a nemeckým majstrom sa stretnú s tímom Rapperswilom-Jona Lakers. Úvodné buly bude vhodené na ľade St. Galler Kantonalbank Areny v nedeľu 10.9. o 15:45.

SC Rapperswil-Jona Lakers

Založenie: 1945

Klubové farby: červená + biela + modrá

Liga: National League, Švajčiarsko

Štadión: St. Galler Kantonalbank Arena (Kapacita 6100)

Umiestnenie sezóna 2022/2023: 5.miesto

Umiestnenie CHL 2022/2023: 3.miesto (štvorčlenná skupina)

Hlavný tréner: Stefan Hedlund

Top hráči: Roman Červenka, Victor Rask, Maxim Noreau, Nicklas Jensen, Tyler Moy, Brett Connoly

Po minuloročnom prekvapujúcom konci Rapperswilu vo štvrťfinále sa tím zásadne nezmenil a v mužstve ostali opory tímu. Zmluvu predĺžil Roman Červenka, ktorý bol najproduktívnejším hráčom uplynulých dvoch sezón National League a v klube ostal aj  druhý najproduktívnejší hráč Tyler Moy.

Tím z krajiny helvétov môže aj naďalej v obrane rátať  s Emilom Djusem a Maximom Noreauom, či s forvardmi ako Nicklas Jensen, Jeremy Wick, Yannick-Lennart Albrecht a Jordan Schroeder, ktorému zatiaľ patrí dres Topscorera. Palebnú silu útoku rozšírila pred sezónou dvojica produktívnych útočníkov so skúsenosťami z NHL – Victor Rask a Brett Connoly.

V Lige Majstrov sa však švajčiarskemu celku zatiaľ nedarí podľa predstáv. Po víťaznej prestrelke v Třinci nasledovala hladká prehra na ľade Vítkovíc a v prvom domácom zápase tohto ročníka Ligy Majstrov nestačili ani na fínske Lukko Rauma, ktorému podľahli 2:5.

Zápasy SC Rapperswil-Jona Lakers:

01.09 HC Oceláři Třinec - SC Rapperswil-Jona Lakers - 6:7pp

03.09 HC Vítkovice Ridera - SC Rapperswil-Jona Lakers - 4:1

07.09 SC Rapperswil-Jona Lakers – Lukko Rauma - 2:5

Zostava SC Rapperswil-Jona Lakers z posledného zápasu proti Lukko Rauma:

SC Rapperswil-Jona Lakers: Meyer (Nyffeler) – Aebischer, Grossniklaus, Noreau, Gerber, Vouardoux, Capaul, Baragano, Maier – Moy, Rask, Wetter – Zangger, Schroeder, Červenka (C) – Čajka, Albrecht, Lammer – Wick (A), Dünner (A), Forrer.

Naši oceliari budú chcieť zabudnúť na nevydarený zápas v Mníchove ,kde nestačili na nemeckého majstra a podľahli mu 2:5. Dvoma presilovkovými gólmi sa prezentoval skúsený švédsky obranca Jens Olsson.

Po nútenej pauze bude opäť k dispozícii trénerovi  Danovi Cemanovi Hunter Fejes

Top scorerom v stretnutí proti Rapperswile bude opäť Mário Lunter.

Zápasy HC Košice:

31.08 EHC Biel-Bienne - HC Košice - 3:1

02.09 HC Košice - Genève-Servette - 2:3

08.09 EHC Red Bull München - HC Košice - 5:2

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti EHC Red Bull München:

HC Košice: Janus (Riečický) – Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Deyl, Šedivý, Bartoš – Lunter, Chovan, Jääskeläinen – Pollock, Krivošík, Bartánus – Rogoň, Berger, Lamper – Havrila, Šimun, Jokeľ – Bačo

Zápas si budete môcť vychutnať na SPORT TV.

Košice do toho!!