Po reprezentačnej prestávke pod Pustým hradom
Reprezentačná prestávka je na konci a po krátkom oddychu sa opäť rozbiehajú ligové súťaže naprieč celou Európou vrátane našej Tipsport Ligy. Oceliari sa v osemnástom kole predstavia pod Pustým hradom, kde ich čaká súboj proti tabuľkovému susedovi zo Zvolena. Oceliari majú na piatom mieste náskok piatich bodov pred šiestymi bryndziarmi. V prvom vzájomnom zápase uspeli rytieri a zvíťazili 2:1 po predĺžení.
Prvý zápas po reprezentačnej prestávke sa začne v piatok o 18:00 a odvysiela ho Joj Play!
HKM Zvolen:
Rytieri po kostrbatom úvode sezóny postupne stúpajú ligovou tabuľkou a prvú časť sezóny ukončili piatimi zápasmi v rade, kde zakaždým bodovali. Posledný zápas odohrali na Zemplíne, kde zvíťazili jednoznačne 5:1. Skóre otvoril v 19. minúte Andrej Kudrna. Následne po prestávke udrel fínsky sniper Joona Jääskeläinen a na 3:0 zvýšil Josh Wesley. V závere druhej časti vykresal pre domácich iskričku nádeje Adam Varga, no v 52. minúte definitívne zlomil zápas druhým gólom v zápase Joona Jääskeläinen a o 5 minút neskôr spečatil na konečných 5:1 Juraj Valach.
V závere októbra prišli Zvolenčania o duo Kanaďanov. Brandon Troock zamieril do fínskeho Sportu. V 11 dueloch v drese Zvolena získal 8 bodov za 2 góly a 6 asistencií. Tanner Kaspick odohral 12 zápasov, kde získal 4 body za 2 góly a 2 asistencie. Naopak tréner Peter Mikula už bude môcť počítať s mladým obrancom Milanom Pišojom, ktorý bol pre komplikácie s podpisom zmluvy vyradený na dlhšie obdobie. Po prvýkrát v tejto sezóne sa predstaví Gianni Fairbrother, ktorý pauzoval, kvôli dlhodobému zraneniu.
Lídrom produktivity je Kanaďan Cole Cassels, ktorý si drží priemer takmer bodu na zápas a v 17 dueloch nazbieral 2 góly a 14 asistencií. Najproduktívnejším Slovákom je Patrik Marcinek s 13 bodmi. Strelil 5 gólov a pridal 8 asistencií. Povesti ostrostrelca neostáva nič dlžný Joona Jääskeläinen, ktorý strelil 10 gólov a je tak druhým najlepším strelcom celej ligy.
Posledný zápas:
HK Dukla Michalovce - HKM Zvolen 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Góly: 35. Varga (Stripai) - 19. Kudrna (Šramaty, Zuzin), 22. Jääskeläinen (Kudrna, Cassels), 29. Wesley, 52. Jääskeläinen (Fekiač, Šramaty), 57. Valach (Fekiač, Marcinek). Rozhodcovia: Jobbágy, Kalina - Tvrdoň, Šoltés, vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:1, 1318 divákov
Michalovce: Durný - Bindulis, Welsh, Marcinko, Nilsson, Macejko, Meliško, Stripai - Matta, Kytnár, Virtanen - Svitana, Lichanec, Fominych - Bartánus, Hrabčák, Varga - Faith
Zvolen: Kantor - Beňo, Wesley, Kowalczyk, Valach, Brejčák, Kobolka, Matula - Macek, Šramaty, Marcinek - Kudrna, Cassels, Jääskeläinen - Hecl, Fekiač, Zuzin - Kukos, Žiak, Lunter – Šimon
Vzájomné zápasy sezóna 2025/26:
7.kolo
HC Košice – HKM Zvolen 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 39. Petráš (A. Bartoš, Krivošík) – 30. Marcinek (Cassels, Jääskeläinen), 65. Beňo (Cassels, Zuzin). Rozhodcovia: Novák, Kocúr – Šoltés, Knižka, vylúčení: 2:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 2828 divákov.
Košice: Jurčák – Bučko, Rosandič, Ferenc, Dachnovskij, A. Bartoš, Šedivý – Mikúš, Chovan, Petráš – M. Lunter, Repčík, Plochotnik – Lamper, Havrila, Rogoň – Blaško, Krivošík, Kvietok
Zvolen: Kantor – Beňo, Valach, Golian, Wesley, Brejčák, Kobolka, Hybský – Hecl, Cassels, Jääskeläinen – Kudrna, Zuzin, Troock – Macek, Šramaty, Marcinek – Kukos, Kaspick, L. Lunter
HC Košice:
Oceliari prežili prvú reprezentačnú prestávku na piatej priečke a pred pauzou mali nádejnú formu, keď uspeli v 4 zápasoch v rade, no nevyšiel im posledný duel keď v Steel Aréne privítali v repríze finále Corgoňov. V prvej tretine sa presadil Robby Jackson a Michal Krištof. Na 3:0 zvýšil v úvode druhej tretiny Tomáš Chrenko a nádeje oceliarov definitívne pochoval druhým gólom v zápase Robby Jackson. Oceliari si v závere zápasu zahrali dlhé presilové hry o dvoch hráčov a tak Dan Ceman odvolal brankára vďaka čomu Elias Carmichael spečatil skóre na tragických 0:5 z pohľadu úradujúcich majstrov.
Počas reprezentačnej prestávky si plnili reprezentačné povinnosti 4 členovia tímu Oceliarov. Pod vedením Vladimíra Országha sa predstavil Mislav Rosandić a Šimon Petráš na Nemeckom pohári v Landshute. Mislav si pripísal 2 asistencie v úvodnom dueli a nastúpil do všetkých duelov. Šimon nastúpil do dvoch duelov a nebodoval.
Jakub Kvietok a Michal Liščinský reprezentovali v kategórií U20, no pre tento reprezentačný výber to nebol pozitívny turnaj a tak ani jeden z útočníkov nášho tímu pri troch vysokých prehrách nebodoval
V závere októbra tím opustil Ján Blaško, ktorý po vyše mesačnej skúške zamieril do Prešova
Na delenom prvom mieste produktivity sa drží vďaka vyššiemu počtu strelených gólov Šimon Petráš s 10 gólmi a 8 asistenciami. Rovnaký počet bodov má aj Filip Krivošík za 9 gólov a 9 asistencií. Zaujímavosťou je, že 8 z 18 bodov nazbieral v uplynulých troch dueloch. Najviac asistencií má Mislav Rosandič, ktorý je so 17 asistenciami tretím najproduktívnejším hráčom tímu.
Posledný zápas:
Tipsport liga, 17. kolo
HC Košice - HK Nitra 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Góly: 4. Jackson (A. Nemec, Chrenko), 10. Krištof (Paulovič), 23. Chrenko (Bača), 32. Jackson (Chrenko, Carmichael), 58. Carmichael (Paulovič). Rozhodcovia: Štefik, Kocúr - Stanzel, Durmis, vylúčení: 8:4 na 2 min., navyše Molnár (Nit.) 5 min. + DKZ za podkopnutie, presilovky a oslabenia: 0:1, 3995 divákov.
Košice: Jurčák - Bučko, Rosandič, Ferenc, Dachnovskij, A. Bartoš, Šedivý, Mitro - Mikúš, Krivošík, Petráš - Plochotnik, Jellúš, Lunter - Lamper, Havrila, Rogoň - Kvietok, Kohút, Liščinský - Zuščák
Nitra: Patrikainen - Osburn, Mezei, Kostenko, Carmichael, Vitaloš, Stacha, Bača - Paulovič, Krištof, Passolt - A. Nemec, Chrenko, Jackson - Lacka, Čederle, Okoličány - Kováč, Bajtek, Molnár
Košice do toho!!