Pred šiestimi rokmi sme šiestimi gólmi ukončili finálovú sériu

PRIDANÉ: 21.4.2020

Presne pred 6 rokmi 21. 04. 2014 na Veľkonočný pondelok sme sa radovali v poradí zo 7. titulu v samostatnosti SR a celkovo 9. titulu majstra, keď sme boli úspešní vo finálovej sérii proti Nitre (4:3). Posledný siedmy zápas série sme pred vypredaným hľadiskom v Steel Aréne porazili Nitru vysokým rozdielom 6:0 (1:0, 4:0, 1:0). Zaujímavosťou tohto zápasu bolo, že brankár Rastislav Staňa sa stal prvým gólmanom v slovenskej najvyššej súťaži, ktorý si udržal v siedmom finálovom zápase čisté konto. Kapitánom mužstva bol Martin Štrbák, ktorý sa zranil vo 4. zápase finálovej série a do ďalších zápasov už nezasiahol. Pohár pre majstra tak prebrali dvaja hráči hrajúci kapitán Peter Bartoš a Martin Štrbák, ktorý si doliečoval svoje zranenie. Pre Rastislava Staňu a Martina Štrbáka to bol zároveň prvý titul v najvyššej slovenskej súťaži.

Zápasová zostava: Staňa (Hylák) - Macejko, Cebák, Deyl, Klouček, Šeda, Kolba, M. Takáč - Jenčík, P. Bartoš, Spilar - M. Bartánus, T. Marcinko, Hrnka - Sojčík, Češík, Bicek - D. Pašek, Jokeľ, Skalický – Hinďoš

Tréneri: Anton Tomko, asistent Pavol Zůbek

Vyjadrenia po zápase:

Peter Bartoš: "Konečne je koniec a poriadne si užijeme majstrovské oslavy. Bol na našich ramenách tlak, keď sme nezvládli šiesty duel v Nitre. Mužstvo sa zmobilizovalo a ukázalo, kde je jeho sila."

Martin Štrbák: "Chlapci boli nahecovaní od rána. Trošku som sa bál, že budú premotivovaní, to znamená, že ak sú veľké emócie, tak sa hrá tvrdšie. Chalani však dali do toho všetko a podali famózny výkon."

Anton Tomko: "Bolo dôležité, že sme sa spamätali po prehre v Nitre a povedali si, čo musíme zlepšiť. Kabína žila, od začiatku zápasu, od prvého buly sme mali navrch a dali sme góly. Vpred nás hnala vypredaná Steel aréna, čo nám veľmi pomohlo."

Videoreportáž: