Sériu domácich zápasov začneme proti Popradu

PRIDANÉ: 24.11.2022

Najbližším zápasom odštartujeme sériu domácich stretnutí, keď sa v Steel Aréne predstavíme celkovo päťkrát v priebehu 10 dní. Začíname v piatok 25. novembra, kedy  o 17:30 privítame tradičného súpera HK Poprad. Pôjde o súboj dvoch celkov, ktoré v poslednom stretnutí nebodovali a dostali šesť gólov.

Kamzíci s produktívnym Záborským a Mikulom na lavičke

Od posledného vzájomného zápasu sa v tíme Podtatrancov toho veľa zmenilo. Na trénerskom poste Martina Hrnčára vystriedal navrátilec Peter Mikula. Šesťdesiatosem ročný kormidelník získal  v sezóne 2020/2021 s mužstvom striebornú medailu.

Po Mikulovom príchode sa  zmeny diali aj v kádri. Z mužstva odišiel americký útočník Andrew Yogan, ktorý zamieril do rakúskeho Grazu. Po jeho odchode Poprad angažoval z maďarského Féherváru kanadského obrancu Bena Betkera (v sezóne 2020/2021 pôsobil vo Zvolene, kde vo finále porazil práve Poprad) a fínskeho útočníka Jouka Juholu, pre ktorého to je prvé pôsobenie v najvyššej slovenskej súťaži.

Najproduktívnejším hráčom popradského mužstva je s osemnástimi bodmi útočník Tomáš Záborský. Trenčiansky odchovanec s reprezentačnými skúsenosťami si v 19 zápasoch pripísal na svoje konto deväť gólov (najlepší strelec tímu) a rovnaký počet asistencií. Druhý v tabuľke produktivity je kapitán mužstva Patrik Svitana, ktorý doposiaľ nazbieral 15 bodov za päť gólov a desať asistencií.

V obrane sa najviac darí Adamovi Drgoňovi. V devätnástich zápasoch zaznamenal jeden gól a jedenásť asistencii (najviac z mužstva). Najviac sa mu darí proti súperovi z Trenčína, keď v dvoch stretnutiach proti vojakom päťkrát asistoval. Brankárskou jednotkou je Anthony Peters. Jeho percentuálna úspešnosť zákrokov je 91,70%.

Posledný zápas: Poprad v poslednom kole privítal v derby Spišskú Novú Ves. Po dobrom úvode prebrali iniciatívu hostia a v domácom prostredí im tak podľahol 3:6

Zostava HK Poprad z posledného zápasu proti Spišskej Novej Vsi:

Valluš – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš, Brincko – Paločko, Skokan, Svitana – Záborský, Bubela, Juhola – Petráš, Mlynarovič, Kukuča – Suchý, Paukovček, Valigura – Sokoli

Postavenie v tabuľke: kamzíci sa s 25 bodmi nachádzajú na siedmej priečke. Na ôsmy Trenčín majú náskok troch bodov.

Vzájomné zápasy:

HC Košice – HK Poprad 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Góly a asistencie: 24. Leskinen (Campbell, Southorn), 30. Deyl (Olsson), 32. Chovan (Bartánus, Watling), 57. Campbell (Deyl)  – 31. Paločko (Svitana, Meliško).

Oceliari s prvou novembrovou prehrou

Naši hráči po šiestich víťazných zápasoch prehrali v Nových Zámkoch. Po prvej tretine sme prehrávali už 0:3.  V polovici zápasu znížil Marek Slovák no o dve minúty opäť domáci navýšili svoj náskok. Pred koncom prostrednej časti opäť znížil švédsky obranca Jens Olsson ale to bolo z našej strany všetko.

Najproduktívnejším hráčom mužsta je stále kanadský útočník Colin Campbell. V 18 zápasoch si na svoje konto pripísal deväť gólov (najviac z mužstva) a jedenásť asistencií. Najviac sa mu darí proti Nitre. V dvoch zápasoch proti tomuto súperovi si pripísal 4 body (2+2).

Oceliari sa momentálne nachádzajú na šiestom mieste len s jednobodvým mankom na štvrtú Spišskú Novú Ves.

Zostava HC Košicez posledného zápasu proti Novým Zámkom:

Riečický – Deyl, Olsson, Šedivý, Romančík, Novota, Ferenc, Bartoš A. – Leskinen, Campbell, Jääskeläinen – Parshin, Slovák, Tybor – Rogoň, Linet, Lamper – Jokeľ, Havrila, Bartánus

Vstupenky na všetky domáce  zápasy je možné si zakúpiť v pokladni 2h pred zápasom alebo [tu].

Košice do toho!

Na domáce zápasy proti Popradu a Spišskej Novej Vsi  Vás pozýva kapitán Michal Chovan.