Tréner Marcel Šimurda hodnotí zápas proti Nitre (28. 2. 2021)

PRIDANÉ: 28.2.2021

Marcel Šimurda

Zápas v Trenčíne sme mali dobre rozohraný, viedli sme 1:0. Bohužiaľ sme ten zápas v poslednej časti nezvládli. Chceli sme s tým ešte niečo urobiť ale bohužiaľ už to nevyšlo.

Ako som už povedal na tlačovke, v prvom rade chcem poďakovať chlapcom za odbojovaný, kolektívny výkon aj keď sa tam stali nejaké chybičky. Či už v štyroch alebo v troch sme obránili presilové hry súpera. Na druhej strane keď sa nám naskytla presilová hra, dokázali sme ju využiť.

V prvej tretine až štyri vylúčenia na našej strane. Apelovali ste cez prestávku na hráčov, že je potrebné hrať disciplinovanejšie ?

Samozrejme, vždy sa na to upozorňujeme a apelujem na hráčov aby sme hrali disciplinovane. Niekedy sa ale stáva, že tie fauly prídu a sme tam na to aby sme to ubránili a zvládli presilové hry súpera, na ktoré sa špeciálne pripravujeme.

Colin Jacobs dnes odohral druhý zápas v drese Košíc. Ako ste zatiaľ spokojný s jeho výkonmi ? Je na ňom vidieť, že takmer rok nehral ?

Colin sa momentálne ešte trochu hľadá v tom našom systéme ale verím tomu, že je to skúsený hráč a myslím si, že sa do tej našej našej hry dostane čo najskôr. Je to predsa také, keď rok nehráte, je to dlhá doba ale Colin poctivo na sebe pracuje, či už na tréningu, na ľade alebo mimo ľadu. Snaží sa čím skôr nadobudnúť hernú prax.

Na súpiske v posledných troch zápasoch chýbal Adam Lapšanský. Čo je s ním ?

Adam má zrazenie v dolnej časti tela, takže verím, že v čo najkratšom čase to dá do poriadku a zapojí sa do tímu.